Wiadomości

Fantastyczny finisz Francuzki. Polska na 4 miejscu

Niewiele brakowało, a Agnieszka Jerzyk idealnie wytypowałaby skład podium rywalizacji sztafet wojskowych mistrzostw świata w Hiszpanii.

W skład polskiej drużyny weszli: Michał Oliwa (1 zmiana), Roksana Słupek (2 zmiana), Bartosz Smeda (3 zmiana) oraz Paulina Klimas (4 zmiana). Cała czwórka dzień wcześniej rywalizowała w indywidualnych wyścigach. Każde z nich kończyło start w odmiennych nastrojach.

Michał Oliwa pokonał trasę z ósmym czasem, ale niestety został zdyskwalifikowany za brak numeru, który zerwał mu się podczas wyścigu. Złożył protest, który został odrzucony. Podobny los spotkał Roksanę Słupek, która pierwotnie skończyła start na piątym miejscu.

Bartosz Smeda wbiegł na metę z czasem 2:03:41, co dawało 31 pozycję. Największe powody do radości miała Paulina Klimas, która mimo boreliozy wbiegła na metę, z drugim czasem (2:06:36), ale po dyskwalifikacji Jeanne Lehair, została Wojskową Mistrzynią Świata.

Jestem bardzo zadowolony i dumny z Pauliny – mówił Triathlonlife.pl na gorąco Mateusz Kaźmierczak. – Muszę przyznać, że obawiała się tego startu, gdyż jeszcze nie jest gotowa na taki dystans. Wygrała go głową. Od początku kontrolowała wyścig. Na pływaniu odpłynęło pięć dziewczyn. Na rowerze odpadła Roksana Słupek, a pozostałe dziewczyny spokojne pracowały. Paulina wiedziała, że musi uważać na bieganiu i nie może za mocno zaatakować. Francuzka odskoczyła, a Paulina na metę wbiegła na drugim miejscu. Trochę niepokoju było po proteście, ale ostatecznie jest mistrzynią świata!

Jerzyk przewiduje medal

W dobry wynik biało-czerwonych wierzyła Agnieszka Jerzyk, która w koleżankach i kolegach z reprezentacji upatruje jednych z faworytów do medalu.

– Muszą zdobyć medal. Zrobią to (śmiech). Liczę na nich bardzo. Szanse są wyrównane. Przez pryzmat czwartkowej rywalizacji silne wydają się sztafety Szwajcarii, Francji i właśnie Polski – mówiła Agnieszka Jerzyk, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Niewiele nasza mistrzyni się pomyliła. Pierwsze miejsce zajęła sztafeta Francuska. Na ostatnich metrach Jeanne Lehair, która wczoraj straciła złoty medal po tym, jak została zdyskwalifikowana za brak numeru startowego na rowerze, wyprzedziła Szwajcarkę Webber. Zrobiła to w iście zabójczym tempie dla rywalki, która nawet nie próbowała kontratakować Francuski. Tym samym łączny czas francuskiej sztafety wynosił 1:07:13. Ostatecznie wyprzedzili Szwajcarów o siedem sekund.

Trzecie miejsce zajęła sztafeta węgierska, która przez część rywalizacji prowadziła w stawce. Finalnie ukończyli zmagania z łącznym czasem – 1:08:52. Czwarta na metę wbiegła nasza mistrzyni świata Paulina Klimas, pokonując etap biegowy w 5:13. Łączny czas reprezentacji Polski wynosił 1:09:48.

Imię i nazwisko Pływanie Rower Bieg Łącznie
Michał Oliwa 0:03:41 0:06:43 0:04:33 0:15:47
Roksana Słupek 0:04:11 0:07:54 0:05:26 0:18:27
Bartosz Smęda 0:04:05 0:07:35 0:05:06 0:17:43
Paulina Klimas 0:04:22 0:07:22 0:05:13 0:17:51
      Łącznie drużyna 1:09:48

ki

Przemek Schenk
foto: Agnieszka Jerzyk FB, FETRI

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X