Wiadomości

Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Zmiany w organizacji ruchu

Już w najbliższy weekend stolica Wielkopolski stanie się najważniejszym punktem na triathlonowej mapie naszego kraju. W związku z zawodami Enea IRONMAN 70.3 Poznań przygotowano zmiany w organizacji ruchu.

Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek wieczorem – 1 września, o godz. 22:00 na trasę wyruszą uczestnicy Night Run. Trasa 5km została poprowadzona ul. Grunwaldzką – Przybyszewskiego – Bukowską, ze startem i metą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W związku z biegiem, w godz. 21:30 – 23:00 wyłączone z ruchu zostaną ul. Grunwaldzka i Bukowska, na odcinku od ul. Roosevelta do ul. Przybyszewskiego oraz ul. Przybyszewskiego (tylko wschodnia jezdnia w kierunku Jeżyc) pomiędzy ul. Grunwaldzką i ul. Bukowską. Na drogach poprzecznych ustanowione zostaną śluzy.

Utrudnienia drogowe

W niedzielę – 3 września, o godz. 8:00 rano, pierwsi zawodnicy rywalizujący na dystansie olimpijskim rozpoczną zmagania triathlonowe. O godz. 9:30 do wody w Jeziorze Kierskim wbiegną uczestnicy startujący w Enea IRONMAN 70.3 Poznań. Do pokonania będą mieli 1,9 km pływania, 90 km na rowerze oraz 21,1 km trasy biegowej. Zawody Enea IRONMAN 70.3 Poznań potrwają do godz. 18:15, kiedy spodziewany jest ostatni triathlonista na mecie, zlokalizowanej na terenie MTP.

Trasa rowerowa Enea IRONMAN 70.3 Poznań przebiega po drogach w gminach Tarnowo Podgórne – Dopiewo – Buk oraz Duszniki. Odcinki dróg wojewódzkich 306 i 307 będą czasowo wyłączane z ruchu.

W godz. 7:00 – 12:00 wyłączone z ruchu będą także ul. Chojnicka – Podjazdowa – Kierska – Sadowa w Kiekrzu, ul. Kobylnicka – Lusowska w Sadach oraz ul. Poznańska – Nowa – Zakrzewska w Lusowie.

Zmiany komunikacyjne

W związku z rywalizacją triathlonistów, mieszkańcy Poznania oraz turyści mogą spodziewać się okresowych zmian komunikacyjnych. Organizacja tak ogromnego wydarzenia, w którym bierze udział ponad tysiąc uczestników zawsze wiąże się z czasowymi zamknięciami dróg.

Wyłączenia dróg i zmiany w komunikacji miejskiej rozpoczną się w niedzielę około godz. 7:00 i potrwają do około godz. 18:00. Poszczególne odcinki będą sukcesywnie udrażniane po ich opuszczeniu przez ostatniego uczestnika rywalizacji.

Zamknięte dla ruchu zostaną następujące ulice:

– ul. Bukowska od godz. 7:00 do około godz. 15:30

Szczegółowe informacje nt. planowanych godzin zamknięcia poszczególnych ulic i zmian w komunikacji miejskiej, w czasie organizacji Enea IRONMAN 70.3 Poznań, można znaleźć na stronie internetowej www.ztm.poznan.pl

Informacje o utrudnieniach

Do dyspozycji zainteresowanych organizatorzy udostępnią specjalną infolinię. Pod wskazanym numerem telefonu, na bieżąco będzie można dowiedzieć się o wprowadzonych zmianach w ruchu. Infolinia pod numerem telefonu 500 261 000 będzie czynna w sobotę (2 września) w godz. 10:00 – 20:00 oraz w niedzielę (3 września) w godz. 7:00 – 17:00.

Organizatorzy zawodów zachęcają również do korzystania z nawigacji Waze, która w niedzielę (3 września), będzie uwzględniała wyłączone odcinki dróg.

Cała trasa Enea IRONMAN 70.3 Poznań zostanie profesjonalnie zabezpieczona zgodnie z wymogami dotyczącymi organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu. Dodatkowo nad bezpieczeństwem czuwać będzie wykwalifikowana obsługa. Organizatorzy Enea IRONMAN 70.3 Poznań dołożą wszelkich starań, by rywalizacja triathlonistów była w jak najmniejszym stopniu uciążliwa dla mieszkańców Poznania oraz okolicznych gmin. Jednocześnie zachęcają wszystkich do kibicowania zawodnikom na trasie i wspierania ich podczas rywalizacji.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X