Wiadomości

Dziecięca rywalizacja i propagowanie sportu

Na poznańskiej Chwiałce odbył się Enea Junior Poznań Triathlon, największa impreza multisportowa dla dzieci w Polsce. Wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach a samą Chwiałkę odwiedziło ponad 2500 osób.

Wśród nich znalazło się ponad 600 uczestników, którzy rywalizowali w triathlonie i aquathlonie na różnych dystansach, a także w rywalizacji sztafet rodzinnych Family Poznań Aquathlon. Dzieci już od jednego roczku do 15 lat ścigały się w siedmiu kategoriach. Wyścigi przyniosły wiele pozytywnych momentów które chwytały za serce nie jednego człowieka z żelaza. Całe rodziny dumnie kibicowały swoim zawodnikom a młodzi sportowcy z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w rywalizacji.

Atrakcje oprócz rywalizacji

Na imprezie oprócz zmagań sportowych pojawiło się także wiele atrakcji oferowanych przez partnerów i sponsorów wydarzenia. Strefa Aktywności Rodzinnej firmy Enea, sponsora tytularnego zawodów spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, Enea oferowała atrakcje takie jak: zajęcia jogi i zumby, pływanie na skimboardzie, warsztaty kreatywne i fotobudkę 360.

Nie zabrakło także przemiłych animatorów z Sali Zabaw Fikołki, którzy z uśmiechem na ustach kolorowali dziecięce twarze, higienistek stomatologicznych z Enel-med Stomatologia dbających o zdrowy uśmiech wszystkich zawodników oraz warsztatów małego Chemika sponsorowanych przez firmę Veolia.

To wszystko działo się na poznańskiej Chwiałce, jednym z obiektów POSiR. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji są partnerem organizacyjnym wydarzenia.

Partnerem strategicznym zawodów jak co roku było Miasto Poznań, przy bardzo dużym wsparciu pracowników Wydziału Sportu co przyczynia się do dużego sukcesu imprezy.

Zadowolenie po zawodach

Wydarzenie spotkało się nie tylko z wielkim zainteresowaniem, ale także falą pochwał i pozytywnych komentarzy w mediach społecznościowych. Co napawa dumą zarówno sponsorów, partnerów jak i organizatorów, firmę PonoKai, zajmującą się organizacją eventów sportowych, m.in pomysłodawców i realizatorów prestiżowego ChampionMan Duathlon Czempiń.

Warto nadmienić, że Enea junior Poznań Triathlon zdobył w tym roku prestiżową nagrodę Lokalnej Inicjatywy Sportowej 2022 r. Kongresu Sport Biznes Polska, a wcześniej stanął na najwyższym miejscu podium jako Młodzieżowa Impreza Sportowa roku w Poznaniu w 2021 r. podczas Forum Poznańskiego Sportu oraz otrzymał pierwsze miejsce w kategorii Małe Wydarzenie Sportowe 2021 r. na XVIII gali Sportu i Biznesu DEMES.

Co roku impreza rozrasta się i przyciąga tłumy małych sportowców zainteresowanych aktywnością fizyczną. Enea Junior Poznań Triathlon nie tylko otwiera sezon wakacyjny, ale przede wszystkim angażuje uczestników do spędzania wolnego czasu aktywnie i w gronie najbliższych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal TriathlonLife.pl.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X