Wiadomości

Czas na ściganie w Gniewinie

Już za kilka dni odbędą się drugie w tym sezonie zawody z cyklu LOTTO Triathlon Energy. Zawodnicy wystartują w Gniewinie na dwóch dystansach: 1/4IM oraz 1/8IM.

Tradycyjnie już w cyklu LOTTO Triathlon Energy, oprócz rywalizacji indywidualnej, odbędą się także zmagania sztafet na obu dystansach (pływak + kolarz + biegacz).

Przebieg trasy zawodów

Trasa pływacka została wyznaczona w Jeziorze Żarnowieckim.

– Z uwagi na niski poziom wody w jeziorze Żarnowieckim start etapu pływackiego oddalony jest około 100 m od brzegu. Zawodnicy po przeliczeniu wchodzą do wody i muszą dojść do linii startu. Głębokość akwenu dochodzi do 15 m. Spodziewana temperatura wody to ok. 17 – 20 stopni. Pianki są dozwolone – wyjaśnia dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Trasa kolarska charakteryzuje się słynnym podjazdem pod zbiornik (na odcinku 1,3 km ok. 110 metrów różnicy wzniesień). Drugi etap zawodów odbywa się na pętli o długości 22,5 km, pokonywanej – zależnie od dystansu raz lub dwa razy. Ruch drogowy będzie zamknięty, na trasie znajdują się miejsca i skrzyżowania, gdzie występuje poprzeczny ruch pojazdów.

– Zawody odbędą się w konwencji bez draftingu. Kask sztywny obowiązkowy podczas całego etapu kolarskiego – przypomina Adam Greczyło.

Natomiast zawodnicy na końcu zmierzą się na płaskim etapie biegowym.

Wszystko zaczyna się i kończy na terenie Stolemowej Groty w Nadolu. Tam została zlokalizowana strefa zmian, a także start, meta, strefa expo i strefa finiszera.

Lekarze powalczą o mistrzostwo

Na obu dystansach prowadzona będzie klasyfikacja Mistrzostw Pomorza Lekarzy oraz Mistrzostw Polski Sztafet Lekarskich. Należy najpóźniej w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego okazać prawo wykonywania zawodu lekarza lub podać jego numer w celu weryfikacji, żeby zostać ujętym w tej klasyfikacji. Trzy pierwsze zawodniczki i zawodnicy, a także sztafety, na każdym dystansie otrzymają drobne upominki i pamiątkowe statuetki.

Zapisy nadal trwają. Obecnie na zawody w Gniewinie zgłoszonych jest łącznie ponad 200 osób.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X