Wiadomości

Wojskowe MŚ. Piąta Klimas i pech Słupek

We francuskim Brive odbywają się Wojskowe Mistrzostwa Świata w triathlonie, gdzie nie mogło zabraknąć reprezentacji Polski. Na starcie w rywalizacji kobiet zameldowały się trzy Polki.

W wyścigu wzięły udział Roksana Słupek, Agnieszka Jerzyk i Paulina Klimas, która przystępowała do obrony zeszłorocznego tytułu.

Rok temu wyścig zakończył się dla mnie tytułem Mistrzyni Świata i jutro zrobię wszystko co w mojej mocy, by równie szczęśliwa wrócić z tego startu! Trasa piekielnie ciężka ale również przepiękna – pisała dzień przed zawodami Paulina Klimas w mediach społecznościowych.

Trzymajcie kciuki o 14tej!! Ciężko powiedzieć, do której, bo trasa tegorocznych Mistrzostw Świata jest naprawdę wymagająca! Zarówno na rowerze jak i biegu górki, a dodatkowo cały bieg poprowadzony jest po szutrze – pisała z kolei Roksana Słupek w mediach społecznościowych na kilka godzin przed startem.

Zawodniczki miały do pokonania 1500 m pływania / 40 km jazdy na rowerze / 10 km biegu.

Słupek najlepszą Polką na pływaniu

Wyścig udanie rozpoczęła Roksana Słupek, która wyszła z wody na trzecim miejscu, z czasem 20:43, ale trzy sekundy po niej pływanie skończyła też koleżanka z reprezentacji, Paulina Klimas. Natomiast Agnieszka Jerzyk po etapie pływackim znajdowała się poza TOP10.

Bezkonkurencyjna Klimas na rowerze, pech Roksany Słupek

Na trasie kolarskiej dobrą dyspozycję pokazała się Paulina Klimas, która tę część wyścigu pokonała w 1:11:19, co było najlepszym rezultatem wśród wszystkich startujących zawodniczek. Natomiast Roksana Słupek niestety na jednym z zakrętów zderzyła się z jedną z francuskich triathlonistek. Mimo sporej straty czasu przez to zdarzenie nie poddała się i kontynuowała wyścig.

Na początku ostatniej części wyścigu Klimas wraz z Zsanett Bragmayer goniły prowadzącą Mathilde Gautier, która miała nad nimi kilkadziesiąt sekund przewagi. Choć dwie inne Francuzki przyśpieszyły, walcząc jeszcze o medale i ta walka się opłaciła.

Ostatecznie wszystkie trzy krążki zgarnęły reprezentantki Francji. Wygrała Mathilde Gautier (2:12:54), wyprzedzając Audrey Merle (2:13:41) oraz Sandrę Dodet (2:13:50). Natomiast Paulina Klimas wbiegła na metę z piątym czasem – 2:14:27.

TOP10 Elity WMŚ kobiet

  1. Mathilde Gautier (FRA) – 02:12:54
  2. Audrey Merle (FRA) – 02:13:41
  3. Sandra Dodet (FRA) – 02:13:50
  4. Zsanett Bragmayer (HUN) – 02:14:01
  5. Paulina Klimas – 02:14:27

W TOP10 znalazła się jeszcze jedna Polka, Agnieszka Jerzyk. Na mecie zameldowała się, z wynikiem 2:21:09, co dawało jej dziewiąte miejsce. Roksana Słupek skończyła wyścig na 23 pozycji (2:44:08).

Przemek Schenk
foto: Paulina Klimas Instagram

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X