Wiadomości

Triathlonowe mistrzostwa Polski pod dachem

Audi Franowo Cave Triathlon Czeronak to pierwsza triathlonowa impreza Indoor rangi Mistrzostw Polski w Polsce. Zawody odbędą się 13 i 14 kwietnia 2024 r. w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach, koło Poznania.

Zawody będą rozgrywane w tradycyjnej formule triathlonowej, z wykorzystaniem trenażerów typu SMART na etapie rowerowym oraz bieżni łukowych na etapie biegowym. Dzięki zdobyczom technologicznym zawodnicy przeniosą się w wirtualny świat rywalizacji. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego avatara w aplikacji Zwift dzięki czemu oprócz stacjonarnej rywalizacji na rowerach i bieżniach będzie można śledzić ich zmagania na animowanych trasach z realnym przełożeniem prędkości i dystansu. 

W ramach zawodów Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak 2024 odbędą się:

MISTRZOSTWA POLSKI W INDOOR TRIATHLONIE AGE GROUP (Amatorzy) – dystans 0,4 km–8 km-2km

MISTRZOSTWA POLSKI W INDOOR TRIATHLONIE ELITA (ELITA/U23/JUNIOR) –

KWALIFIKACJE: 2 x 0,2 km – 4 km – 1 km,
FINAŁY: 2 x 0,2 km – 4 km – 1 km

TURNIEJ NADZIEI OLIMPIJSKICH W INDOOR TRIATHLONIE MŁODZICY I JUNIORZY MŁODSI:

KWALIFIKACJE: 0,2km – 4 km – 1 km
FINAŁY: 0,2 km – 4 km – 1 km

Dlaczego to wyjątkowe wydarzenie?

Na zawodach Audi Franowo Cave Triathlon Czerwonak każdy zawodnik ma równe szanse. Co to oznacza w praktyce? Wszyscy triathloniści ścigać się będą na identycznym sprzęcie sportowym! Organizatorzy przygotowali bieżnie łukowe, samonapędzanie Bodytone ZROT4, oraz najnowsze i najwyższej jakości trenażery Tacx NEO 3M od marki Garmin, dla każdego zawodnika dokładnie ten sam sprzęt. 

To pierwszy raz w kraju, kiedy zarówno zawodnicy Age Group, jak i Elita będą mogli ścigać się na poziomie Mistrzostw Polski.

W wyścigu pomagać będzie aplikacja Zwift, dzięki czemu rywalizacja przeniesiona zostanie w świat wirtualnej rzeczywistości.

Niedzielne zmagania Elity oraz zawodników startujących w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich będą transmitowane na żywo! Wyścigi pod dachem dają możliwość śledzenia rywalizacji w każdej sekundzie jej trwania co w połączeniu z Streamingiem Live w sieci pozwoli dotrzeć do szerokiej publiki i dostarczy jej mnóstwo sportowych emocji, a stosunkowo krótkie dystanse zapewnią niesamowitą dynamikę całym zawodom.

Wyjątkowe miejsce rozgrywania zawodów – Areną zmagań będą obiekty Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w gminie Czerwonak. Zlokalizowana tuż obok pływalni sala widowiskowa pozwoli nam stworzyć niesamowity klimat dla zawodników i arcyciekawe widowisko dla kibiców, którzy oprócz obserwowania rywalizacji na żywo będą mogli oglądać również zmagania na aplikacji Zwift wyświetlone na dużym ekranie za plecami zawodników. 
Szczegóły rywalizacji oraz zapisy: www.cavetriathlon.pl

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X