Wiadomości

Powraca Cross Duathlon Gdańsk

Znana i lubiana impreza, która w ostatnich latach rozgrywana była jesienią, wraca w nowej, odświeżonej odsłonie. Niezmienna pozostaje lokalizacja zmagań, czyli ścieżki leśne Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego z linią startu i mety w Dolinie Czystej Wody. Nie zmienia się również kolejność wyzwań: bieg – cross – bieg. Trasa rowerowa będzie natomiast dłuższa niż w ostatnich edycjach, co na pewno ucieszy uczestników.

Cross Duathlon to impreza dla tych, którzy nad bieganie i jazdę rowerem „po płaskim” stawiają błoto, wystające korzenie i wyzwanie związane ze zmienną, nierówną nawierzchnią charakterystyczną dla trójmiejskich, leśnych ścieżek. Tereny przylegające do Doliny Czystej Wody są świetnie znane miłośnikom tego typu wrażeń ze względu na niemały poziom trudności, a co za tym idzie – frajdę z pokonywania leśnych ścieżek biegiem lub na rowerze crossowym. Gdański Ośrodek Sportu szukał też najlepszego terminu na rozegranie tej imprezy, dlatego została ona przeniesiona z jesieni na połowę kwietnia. Dodatkowo start dokładnie tydzień przed Mistrzostwami Polski w Duathlonie, stawia gdańskie zawody w roli idealnego wręcz przetarcia i próby generalnej przed wspomnianą imprezą, która odbędzie się w Rumi. Największą frajdą jednak, szczególnie dla specjalistów od rowerowego crossa, będzie wydłużenie tej właśnie, środkowej części startu do 16 kilometrów.

Dodatkowym magnesem do wzięcia udziału w tej rywalizacji powinny być nagrody finansowe dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii Open w wysokości: I miejsce – 800 PLN, II miejsce – 600 PLN, III miejsce – 400 PLN. Dodatkowo, oprócz zwyczajowych, pamiątkowych medali, które otrzymują wszyscy uczestnicy, wyróżnieni specjalnymi statuetkami zostaną najlepsze panie i najszybsi panowie w kategoriach wiekowych: 18-29; 30-39; 40-49; 50-59; 60+!

  • Cross Duathlon Gdańsk 2023
  • Termin: sobota, 15 kwietnia 2023, godzina 11.00
  • Dystanse: 5 km bieg, cross rowerowy 16 km, 5 km bieg
  • Wpisowe: 89 PLN
  • Termin zapisów: do 12 kwietnia 2023 – https://elektronicznezapisy.pl/event/7847.html

Organizator: Gdański Ośrodek Sportu. Patronat medialny: Triathlonlife.pl, trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto. Patronat: Nadleśnictwo Gdańsk

materiał prasowy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X