Wiadomości

Marcin Ławicki łączy siły z Łukaszem Wieteckim w walce o Igrzyska Paraolimpijskie

Jeden z czołowych triathlonistów w Polsce odkrył karty dotyczące jego najnowszego wyzwania sportowego. Marcin Ławicki postanowił powalczyć o udział w Igrzyskach Paraolimpijskich 2024, w Paryżu.

W tym celu postanowił zostać przewodnikiem Łukasza Wieteckiego, paratriathlonisty, który jest osobą niedowidzącą, mającą zanik nerwu wzrokowego.

Celem jest Paryż

Razem stworzą tandem, który już za kilka tygodni powalczy o pierwsze punkty do rankingu w paratriathlonie.

Do bycia przewodnikiem Łukasza namówił mnie Filip Szołowski i Tomek Domagała. Chłopaki widzą spore szanse, żebyśmy powalczyli o kwalifikacje, a nawet powalczyli o wysokie lokaty. Sezon dla nas zaczyna się bardzo szybko, bo już początkiem marca. Kalendarz jest cały czas planowany. Musimy się pojawić na wszystkich dobrze punktowanych wyścigach. Póki co nie mamy żadnych punktów – powiedział Marcin Ławicki, specjalnie dla Triathlonlife.pl.

W tym stylu Łukasz Wietecki powraca do Kadry Paratriathlonistów, w której znajdują się też: Monika Belczewska, Marta Dzieciątkowska, Adam Śliż oraz Angelika Biedrzycka. Trenerem koordynatorem Kadry Paratriathlonistów jest Tomasz Domagała.

Przemek Schenk
foto: bracia Ławiccy FB

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X