Wiadomości

IRONMAN Poland: “Wchodzimy w ten rok z dobrą energią”

Ponad 50% sprzedanych pakietów startowych w Warszawie i czeskim Hradec Králové oraz powiększające się grono partnerów – IRONMAN Poland z mocną pozycją wyjściową na starcie nowego sezonu.

Końcówkę 2023 roku organizatorzy zawodów IRONMAN w Polsce mogą uznać za udaną. Najpierw rozszerzyli portfolio o nowy wyścig, który odbędzie się w sierpniu w czeskim Hradec Králové. Następnie udanie otworzyli zapisy na tegoroczne edycje, by w końcu poinformować o nawiązaniu – bądź przedłużeniu – współpracy z kilkoma partnerami, takimi jak Pho3nix Foundation, BIKE EXPO, Hama czy AQUA SPEED.

Wchodzimy w ten rok z dobrą energią. Cieszy nas zaufanie, jakim obdarzają nas nowi i dotychczasowi Partnerzy. Równie mocno doceniamy liczbę zawodników, którzy dotychczas potwierdzili start w naszych zawodach w sezonie 2024. To nie są rekordowe liczby, jak przed pandemią, ale widzimy pozytywne trendy, które dają nam jeszcze więcej chęci do działania – mówi Piotr Jakóbik, szef marketingu IRONMAN Poland.

Warszawa z największym zainteresowaniem

Największym zainteresowaniem zawodników cieszy się obecnie czerwcowy IRONMAN 70.3 Warsaw, a także pierwszy w historii wyścig pod szyldem IRONMAN w Czechach, czyli IRONMAN 70.3 Hradec Králové (18 sierpnia 2024). Na oba te wydarzenia sprzedano już ponad połowę dostępnych miejsc, co daje łącznie ponad 1,5 tysiąca uczestników.

Ta liczba powinna w najbliższych tygodniach wyraźnie wzrosnąć. Wynika to z aktualnej dynamiki zapisów, ale też z faktu, że na 28 stycznia przypada deadline Flex90, co oznacza, że jest to ostatni dzień, kiedy można się zapisać, korzystając z dodatkowego “pakietu ochronnego” w przypadku późniejszej chęci rezygnacji ze startu czy przepisania pakietu na inne zawody. Zeszłoroczne doświadczenie pokazuje, że w okolicach tej daty liczba nowych rejestracji wyraźnie wzrasta – dodaje Piotr Jakóbik, szef marketingu IRONMAN Poland.

Więcej o korzyściach z pakietu Flex90 można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej IRONMAN.

Zapisy na imprezy towarzyszące

Do wzrostu liczby uczestników przyczynią się też na pewno planowane otwarcia zapisów na wydarzenia towarzyszące:

– 9 stycznia: zawody IRONKIDS;

– 6 lutego: biegi Night Run na dystansie 5 km;

– 5 marca: zawody pływackie Open Water towarzyszące imprezom w Warszawie i Poznaniu.

Bazując na aktualnych trendach rejestracji, szacuje się, że w imprezach IRONMAN Poland (Warszawa, Gdynia, Poznań) oraz IRONMAN 70.3 Hradec Králové w sezonie 2024 może wziąć łącznie udział 10-12 ​tysięcy ​czynnych zawodników.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X