Challenge Almere-Amsterdam. Maciej Chmura łamie 9h

W Holandii zawodnicy powalczyli w ramach Europe Triathlon Challenge Long Distance Championships. Na starcie nie zabrakło polskich reprezentantów.

Do rywalizacji przystąpili m.in.: Maciej Chmura oraz Miłosz Sowiński, który niedawno w Kalmar zajął 15 miejsce, pokonując trasę w 8:19:44.

Temperatura wody wynosiła 19.6ºC, zaś odczuwalna  15.9ºC.

Wygrana Brytyjczyka

Najszybszy okazał się Kieran Lindars. Wbiegł na metę, z czasem 7:55:44. Wyprzedził Nieka Heldoorna (8:00:38) oraz Andrew Starykowicza (8:01:44).

Chmura łamie 9h

Maciej Chmura ukończył rywalizację na 21 miejscu. Pokonanie trasy zajęło mu 8:56:23.

pływanie: 50:39 / T1: 1:49 / rower: 4:45:51 / T2: 3:19 / bieg: 3:14:47 / finisz: 8:56:23

Niestety Miłosz Sowiński nie dotarł do mety (DNF). Na razie nie znamy przyczyny, dlaczego Polak musiał przedwcześnie zakończyć wyścig.

Rywalizacja kobiet

Najszybszą zawodniczką okazała się Katharina Wolff. Niemka zjawiła się na mecie, z wynikiem 9:10:10. Wyprzedziła Linę-Kristin Schink (9:15:57) oraz Jenny Älmqvist Nae (9:21:04).