Jakub Baradziej mistrzem świata aquabike

W ramach mistrzostw świata w hiszpańskiej Pontevedrze zawodnicy rywalizowali m.in.: w aquabike. Reprezentanci Polski wywalczyli z tego wyścigu jeden medal i to najcenniejszego kruszcu.

Na starcie w aquabike stanęło ośmioro polskich AG. Zawodnicy mieli do pokonania: 1500 m pływania i 39,5 km jazdy na rowerze.

Mistrzostwo świata Baradzieja

Jakub Baradziej pokonał trasę w 1:31:31. Tym samym był najszybszym zawodnikiem w kategorii M35-39. Wyprzedził Manuela Abuina Aresa (1:35:45) oraz Adriana Haywooda (1:35:53).

Pływanie – 23:27

T1 – 3:22

Rower – 1:04:42

Finisz – 1:31:31

Blisko medalu

Blisko strefy medalowej był Piotr Zwadło, który w M20-24 zajął czwarte miejsce, pokonując trasę w 1:36:22. Do trzeciego miejsca stracił 6:51.

Czwarta była też Monika Ożarowska, która startowała w K40-44. Meldując się na mecie z wynikiem 1:44:29, straciła do trzeciej zawodniczki 3:04.