Zwycięzcy Łagownik i Lis na 1/8IM w Nieporęcie

Drugim przystankiem tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon jest Nieporęt. Zawodnicy startowali na m.in.: 1/8IM.

Marta Łagownik tydzień temu została mistrzynią Polski w duathlonie na dystansie średnim, a tym razem stanęła do rywalizacji w GIT Nieporęt na 1/8IM, gdzie była główną faworytką do wygranej.

Natomiast w przypadku wyścigu mężczyzn trudno było wskazać jednoznacznego faworyta, ale to jedynie dodawało ładunku sportowych emocji do tego startu.

Przebieg trasy

Wygrana Łagownik

Na etapie pływackim najszybszą kobietą była Aleksandra Duban, która wyszła z wody, z czasem 6:18. Wyprzedzała Eleonorę Tyndzik o dziewięć sekund. Na trzecim miejscu była Maria Tyndzik (+00:12).

Co prawda Marta Łagownik traciła 14 sekund do prowadzącej po wyścigu z wody, ale na trasie kolarskiej nie tylko objęła prowadzenie, ale udało się jej zbudować przynajmniej 2:33 przewagi nad pozostałymi rywalkami.

Na biegu udało się utrzymać spokojnie prowadzenie i podopieczna Moniki Smaruj wbiegła na metę, z wynikiem 1:05:07. Na drugim miejscu wyścig ukończyła Aleksandra Duban, tracąc do Marty Łagownik 3:58. Trzecia była Wioleta Jarocka (1:13:02).