IM Tulsa. Dobry start polskich AG

Obok zawodowców walczyli też amatorzy w ramach Ironman Tulsa. Nie zabrakło Polaków.

Do startu przystąpiło dwoje reprezentantów Polski – Sebastian i Joanna Borowik. Oboje zajęli miejsce w TOP 10 kategorii wiekowych. Jak wyglądały ich starty?

Tuż za podium

Pierwszy etap zawodów Sebastian Borowik pokonał z 25 czasem w M40-44 – 1:07:00. Choć na trasie rowerowej poszło mu znacznie lepiej. Spiął się na siódmą pozycję z czasem 5:12:17. Miał 11:26 straty do prowadzącego w kategorii. Jednak nie spoczął na laurach i udało się na biegu jeszcze spiąć się w kwalifikacji.

Finalnie Sebastian Borowik zjawił się na mecie z czasem 9:46:04. To dało mu czwarte miejsce w M40-44.

Dobry start Joanny Borowik

Polka pokonała trasę pływacką dopiero z 30 czasem (1:21:43) w K45-49. Jednak pokazała na rowerze moc. Udało jej się awansować aż na trzecią pozycję. Wówczas z wynikiem 6:52:56 traciła 12:30 do prowadzącej zawodniczki. Na biegu jednak trochę ustąpiła rywalkom i ostatecznie zajęła piątą lokatę w K45-49 z czasem 10:55:31.