Wiadomości

Zwycięstwo Kacpra Stępniaka i Marty Łagownik w Poznaniu na połówce

Na najdłuższym dystansie zawodów w Poznaniu w formule duathlonu pojawiło się wielu zawodników z krajowej czołówce. Rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Kontrowersje oraz zamieszanie z regulaminem i problemami z jakością wody, co w konsekwencji zmusiło organizatorów do zmiany formuły na duathlon nie zniechęciły wielu zawodników z krajowej czołówki do stanięcia do rywalizacji. Na starcie zjawili się m.in.: bracia Najmowicz, Kacper Stępniak, Łukasz Kalaszczyński, Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Tomasz Spaleniak, Igor Siódmiak, Bartosz Banach, Daniel Jakimiuk, Maciej Chmura, czy Tomasz Szala. Wśród Pań faworytkami były Marta Łagownik, czy Maria Cześnik.

Zawodnicy mieli do pokonania 5,25 km biegu / 90 km jazdy na rowerze / 21 km biegu.

Marcinek najszybszy na początku

Tomasz Marcinek najlepiej odnalazł się na pierwszym biegu. Pokonał go z czasem 16:19. Miał trzy sekundy przewagi nad Igorem Siódmiakiem. Sergiy Kurochkin tracił do prowadzącego już siedem sekund.

Ciekawie na rowerze

Na trasie kolarskiej dobrze pojechał Tomasz Szala, który po tym etapie wyścigu prowadził, ale tuż za nim znajdowali się Kacper Stępniak oraz Piotr Ławicki. Kolejni zawodnicy mieli już większą stratę. Jacek Krawczyk tracił 30 sekund, a Kasper Tochowicz blisko minutę.

Niestety na drugim biegu z trasy musieli zejść Tomasz Szala, Jan Popławski, czy Tomasz Spaleniak.

Kluczowy bieg

Na ostatnim etapie wyścigu najlepiej odnalazł się Kacper Stępniak, który jako pierwszy wbiegł na metę, z czasem 3:39:28.

Wyprzedził Łukasza Kalaszczyńskiego o 1:21. Na trzecim miejscu wyścig zakończył Piotr Ławicki, pokonując trasę z wynikiem 3:41:18.

TOP5 mężczyzn

  1. Kacper Stępniak – 3:39:28
  2. Łukasz Kalaszczyński – 3:40:49
  3. Piotr Ławicki – 3:41:18
  4. Jakub Woźniak – 3:42:46
  5. Christopher Pietruczuk – 3:43:50

Wygrana Łagownik

Wśród kobiet najszybsza była Marta Łagownik, która prowadzenie objęła już po pierwszym biegu. Na kolejnych etapach wyścigu nie dała się dogonić. Tym sposobem wbiegła na metę, z czasem 4:12:03.

Wyprzedziła Marię Cześnik o 5:27.

Podium uzupełniła Lilia Baranovska (4:22:32).

TOP5 kobiet

  1. Marta Łagownik – 4:12:03
  2. Maria Cześnik – 4:17:30
  3. Lilia Baranovska – 4:22:32
  4. Emilia Liputa – 4:22:44
  5. Karolina Jahnz – 4:24:54

Sponsorem Łukasza Kalaszczyńskiego jest firma AMZ – producent najwyższej jakości kołder i poduszek w 100% szytych w Polsce, od 30 lat dbający o dobry wypoczynek w ponad 15 krajach na całym świecie. Aktywny partner sportowców oraz młodych kadrowiczów Polskiego Związku Triathlonu. Zobacz produkty stworzone z myślą o regeneracji triathlonistów.

Przemek Schenk
foto: JBL Triathlon Poznań FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X