Zwycięstwo Duffy w Czechach. Mistrzyni Świata pokonana

Po ciekawym wyścigu elity mężczyzn do walki stanęły Panie w ramach Pucharu Świata. Już sama obsada zawodów gwarantowała wysoki poziom zawodów. Startowały też Polki.

Podbudowana zeszłotygodniowym zwycięstwem w WTS Hamburg Brytyjka Georgia Taylor-Brown przystępowała do dzisiejszej rywalizacji z nadziejami o kolejnym zwycięstwie. Jednak musiała zwrócić uwagę na mocne rywalki w tym Florę Duffy. Ona wraca po poważnej kontuzji, a w Hamburgu zajęła drugie miejsce i przegrała z Taylor-Brown o 10 sekund. Jak było tym razem?

Mocne pływanie Learmonth

Z dobrej strony na pierwszym etapie wyścigu pokazała się Brytyjka Jessica Learmonth, która wyszła z wody po 17:53. Miała 25 sekund przewagi nad Katie Zaferes (USA) oraz 0:33 nad Duffy. Georgia Taylor-Brown wyszła dopiero z 10 czasem i miała 1:01 straty do rodaczki. Learmonth utrzymywała prowadzenie przez praktycznie cały etap kolarski. Choć za nią utworzyła się grupa pościgowa w postaci: Flory Dufyy, Katie Zaferes, Mayi Kingmy (NED), Georgii Taylor-Brown, Laurę Lindemann (GER) oraz Djenyfer Arnold (BRA). Po rowerze Learmonth miała 32-33 sekund przewagi nad tymi zawodniczkami.

Mocne bieganie Duffy

Jednak osłabła na biegu. Już po pierwszej pętli spadła na czwarte miejsce i traciła do prowadzącej Duffy 2:33. Taylor-Brown wraz z reprezentantką Bermudów urwała się od reszty stawki. Kwestia zwycięstwa miała rozstrzygnąć się między nimi. Jednak Duffy biegła swoje. Sukcesywnie powiększała przewagę nad Brytyjką. W efekcie zwyciężyła, pokonując trasę w czasie 2:05:17. Georgia Taylor-Brown straciła do zwyciężczyni 1:38. Podium uzupełniła Holenderka Maya Kingma. Zameldowała się na mecie z wynikiem 2:07:07.

Polki nie ukończyły

Na pewno w dobrych nastrojach nie wrócą do kraju reprezentantki Polski. Maria Cześnik oraz Marta Łagownik nie ukończyły zawodów.
– Defekt wyeliminował Marię z zawodów. Żałuję, że nie pobiegła, bo nadal nie wiem, gdzie jesteśmy – skomentował na świeżo po starcie Marcin Słoma, trener zawodniczki.