Wiadomości

Podium Mistrzostw Polski w supersprincie dla sióstr Sudak

W stolicy polskiego triathlonu zawodnicy rywalizowali też o mistrzostwo Polski na dystansie supersprinterskim. W walce kobiet nie zabrakło emocji i ostrej rywalizacji.

Do walki stanęły zawodniczki w elicie, u-23 oraz juniorki. Na starcie zameldowały się m.in.: siostry Sudak, Józefina Młynarska, Maja Wąsik, Weronika Ptaszyńska, czy Marta Łagownik. W Suszu zabrakło jednej z czołowych polskich triathlonistek – Pauliny Klimas, która nadal zmaga się z boreliozą.

Magiczny Susz, niestety w sobotę nie będę ścigać się w Mistrzostwach Polski na supersprincie Susz Triathlon. Meksyk pozamiatał, grafik startów napięty, cele duże a pracy jeszcze więcej. Za wszystkich startujących mocno trzymam kciuki! Bawcie się dobrze – informowała Paulina Klimas, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przebieg trasy

Siostry Sudak na czele

Pierwsza z wody wyszła Magda Sudak, a potem dołączyły do niej siostra Zuzia, czy Matylda Wojakiewicz. Magda prowadziła w stawce do etapu biegowego. Wówczas goniła ją siostra.

Po ekscytującej walce ostatecznie pierwsza na mecie zameldowała się Zuzanna Sudak, która pokazała moc na ostatnim etapie rywalizacji. Wbiegła na metę, z wynikiem 31:11. Wyprzedziła Magdę o 17 sekund. Podium uzupełniła zawodniczka Trójmiejskiej Akademii Triathlonu – Marta Łagownik, która pokonała trasę w 31:39.

TOP5 kobiet

  1. Zuzanna Sudak (U23) – 31:11
  2. Magdalena Sudak (U23) – 31:28
  3. Marta Łagownik – 31:39
  4. Józefina Młynarska (jun.) – 31:59
  5. Natalia Zych (u23) – 32:02

Pierwsze pięć zawodniczek Mistrzostw Polski otrzymuje nagrodę pieniężną: 

1 miejsc 1500 złotych 
2 miejsce 1200 złotych 
3 miejsce 1000 złotych 
4 miejsce 800 złotych
5 miejsce 500 złotych

Przemek Schenk
foto: Susz Triathlon, materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X