Wiadomości

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster mistrzami Polski Elity w duathlonie!

Zuzanna Sudak i Sylwester Kuster wygrywają wyścig elity podczas LOTTO Duathon Energy, czyli Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie SPRINT. Rywalizacja stała na wysokim poziomie.

W wyścigu elity mężczyzn od początku na prowadzeniu pokazała się czwórka zawodników: Sylwester Kuster, Igor Siódmiak, Piotr Ławicki i Paweł Najmowicz, która wyjechała na rower z 26 sekundową przewagą nad drugą grupą zawodników. Mocna praca całej czwórki zaowocowała tym, że do T2 wpadli ponownie razem i w zasadzie pewne było, że w tej czwórce znajduje się mistrz Polski.

Na początku drugiego biegu zaatakował Sylwester Kuster, który na pierwszych metrach wyprzedził prowadzącego po drugiej strefie Piotra Ławickiego i do mety zdecydowanie prowadził. Za plecami Sylwestra rozegrała się ostra walka o drugą lokatę i dosłownie na ostatnim metrze Igor Siódmiak pokonał Piotra Ławickiego.

Zobacz też:

Augustyniak: Malbork jest jak zły sen

– Nie byłem optymalnie przygotowany do tych zawodów, przez pandemię nie trenowałem optymalnie, ale moje doświadczenie i dobra taktyka pozwoliły mi dzisiaj na zwycięstwo, z czego bardzo się cieszę – mówił na mecie mistrz Polski Sylwester Kuster.
– Dałem z siebie 110 procent i na ostatnich metrach już więcej nie miałem – mówił trzeci na kresce Piotr Ławicki. – Cieszę się z tego, że jestem dzisiaj na podium.
– Do końca pracowała już tylko głowa, bo nóg już nie czułem – podsumował walkę na ostatnich metrach Igor Siódmiak.

Emocje w rywalizacji kobiet

Nie mniej emocji było w rywalizacji pań, bo o miejscach na podium decydowały trzy sekundy. Z etapu rowerowego do strefy zmian zjechała czwórka zawodniczek: Aleksandra Jędrzejewska, Maria Pytel, Zuzanna Sudak i Joanna Woniak. Najwięcej sił na ostatni etap zachowała Zuzanna Sudak, która zwyciężyła wyprzedając na linii mety o sekundę Marię Pytel i o dwie sekundy Aleksandrę Jędrzejewską.

W wyścigu juniorów młodszych i młodzików najlepsi okazali się Jakub Gajda (młodzik), Marcel Kozaczkiewicz (junior młodszy) oraz Wiktoria Kos (młodziczka) i Maja Wąsik (juniorka młodsza).

Data kolejnej edycji

Zawody w Rumi odbyły się po raz czwarty, pierwotnie impreza miała się odbyć 26 kwietnia, ale z uwagi na pandemię COVID19 została przełożona na 11 października. Organizatorzy już planują kolejną edycję imprezy, na którą zapraszają 25 kwietnia 2021 roku.

materiały prasowe
foto: Michał Chwieduk / Energy Events

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również
Close
Back to top button