Wiadomości

Zostań wolontariuszem na Enea Żnin Triathlon

Dołącz do grona 100 wolontariuszy tworzących wspierających zawodników! Zgłoszenia przyjmowane do 21 kwietnia 2023.

Wolontariat na imprezach sportowych to wyjątkowe przeżycie. Jako wolontariusz jesteś w samym centrum wydarzeń i w bardzo dużym stopniu tworzysz imprezę sportową. Możesz z bliska obserwować rywalizację najlepszych zawodników, ale także wspierać tych walczących ze swoimi słabościami.

Sam wybierasz, gdzie pracujesz

Każdy z chętnych sam decyduje, w jaką strefę zawodów chce się zaangażować. Do wyboru są między innymi:

 • biuro zawodów
 • strefy żywieniowe
 • strefa medalowa
 • strefa zmian
 • trasy (biegowe i kolarskie)
 • grupa do zadań specjalnych!

– Uczestnictwo w wolontariacie to szansa na zdobycie nowych umiejętności, nawiązanie ciekawych znajomości i okazja do wspólnej zabawy – opowiada Monika Kuziemska, współkoordynatorka Wolontariatu Sportowego – Udział w Wolontariacie Sportowym to przede wszystkim nowe doświadczenia, poznawanie ciekawych ludzi oraz przeżywanie sportowych emocji razem z zawodnikami. Dla Wolontariuszy przygotowaliśmy specjalne pakiety z gadżetami, a dla najbardziej aktywnych mamy przewidziane dodatkowe nagrody. Chcemy razem z Wami tworzyć jedną z najlepszych imprez triathlonowych w Polsce, dlatego przede wszystkim stawiamy na tworzenie społeczności oraz wspieranie się nawzajem. Minimalny wiek wolontariusza to 11 lat – serdecznie zapraszamy do zgłaszania się!

– Wolontariusze mogą nie tylko realizować swoje cele (zbieranie punktów za działania społeczne poza szkołą czy studiami czy dobra zabawa), ale także podnieść swoje kompetencje dzięki dodatkowym szkoleniom – dodaje Jakub Kubiński, współorganizator Enea Żnin Triathlon – Wolontariat sportowy to także szansa na poznanie imprezy sportowej od podszewki, a dodatkowo zapewnia ogrom wrażeń, dobrej zabawy i pozytywnej energii. Zgłoś się już dziś, a gwarantujemy, że zostaniesz z nami w kolejnych sezonach!

Korzyści dla wolontariuszy

Na wolontariuszy, którzy zaangażują się w pomoc w organizację zawodów czekają:

 • specjalna koszulkę funkcyjną Active Dry – Support Team, 
 • cykl przydatnych szkoleń,
 • upominki od partnerów zawodów,
 • certyfikat uczestnictwa w inicjatywie Wolontariatu Sportowego,
 • udział w imprezie podsumowującej,
 • dla chętnych: możliwość koordynacji pracy zespołu (lider wolontariatu)

Inicjatywa wolontariatu sportowego

Działania wolontariackie w ramach Enea Żnin Triathlon koordynuje WolontariatSportowy.org, organizacja wspierająca między innymi Enea Bydgoszcz Triathlon, PKO Bydgoski Festiwal Biegowy czy Enea Bydgoszcz Cycling Challenge.

Od dziewięciu lat prowadzimy program wolontariatu, który rozszerza się wraz z rozwojem organizowanych przez nas zawodów. Główną ideą jest oczywiście wsparcie wydarzeń sportowych, połączone z szerokim programem szkoleń dla wolontariuszy. Każdy z uczestników wolontariatu otrzymuje bogaty pakiet świadczeń w zamian za pasję i zaangażowanie, które wnosi do organizacji imprezy. Serdecznie zapraszam do zgłaszania się wszystkich chętnych, niezależnie od dotychczasowego doświadczenia –  opowiada Aleksander Skorecki, współorganizator Enea Żnin Triathlon o inicjatywie wolontariatu sportowego.

Jak zgłaszać się do wolontariatu?

Do wolontariatu można zgłaszać się na dwa sposoby:

 • indywidualnie
 • grupowo ze znajomymi

Zapisywać można się już dzisiaj przez specjalne formularze:

INDYWIDUALNIE: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScuK5mBbqRsPM-IUutHM88acZ4yICNztM646a7wL_cHAtANOw/viewform

GRUPOWO (powyżej 4 osób): https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScHr7BWM2g02SdeUj0qXj53AT0FbNaq43Q_ATNcKwgO25-zIw/viewform

Zgłoszenia wolontariuszy przyjmujemy do 21 kwietnia 2023. Rejestrować można się na stronie: https://znintriathlon.pl/enea-znin-triathlon/wolontariat/

Informacje o Wolontariacie Sportowym są też dostępne na stronie zawodów: www.ZninTriathlon.pl

O Enea Żnin Triathlon

Enea Żnin Triathlon to zawody w samym centrum przepięknych Pałuk, idealne na rozpoczęcie sezonu startowego.
Zawody odbędą się 28 maja 2023 i są doskonałą okazją do spędzenie weekendu z całą rodziną na terenie wyjątkowego obiektu: Cukrowni Żnin, która gościć będzie zawodników z całej Polski.
W ramach Enea Żnin Triathlon można wystartować aż na trzech dystansach:

 • 1/8 (475m pływania, 22,5 km jazdy rowerem, 5,25 km biegu)
 • 1/4 (950m pływania, 45 km jazdy rowerem,10,55 km biegu)
 • 1/2 (1900m pływania, 90km jazdy rowerem, 21,1km biegu)

Na każdym z trzech dystansów można wystartować indywidualnie lub w 3-osobowej sztafecie (w której każdy z uczestników bierze udział w jednej dyscyplinie wchodzącej w skład triathlonu). Dużym atutem Enea Żnin Triathlon jest szybki i łatwy dojazd: z Bydgoszczy zajmuje on 30 minut, a z Poznania mniej niż 50 minut.

Komplet informacji o zawodach jest dostępny na www.ZninTriathlon.pl

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X