Wiadomości

Zoeller Tech Stoneman Triathlon Puck – udany początek cyklu

Za nami inauguracja cyklu zawodów Zoeller Tech Stoneman Triathlon w Pucku. Obok rywalizacji dorosłych walczyły też dzieci.

Każdy zawodnik miał do wyboru starty na trzech dystansach:

– SPRINT (750m pływania- 20km jazdy na rowerze- 5km biegu),

– MEGA (1500m pływania- 40km jazdy na rowerze- 10km biegu),

– MINI (200m pływania – 8km jazdy na rowerze- 2km biegu).

– Po pozytywnym odbiorze przez samych uczestników naszej debiutanckiej imprezy w Szemudzie rok temu, w tym roku postanowiliśmy zorganizować cykl imprez o jeszcze wyższym standardzie. Wspólnie z lokalnymi władzami, podjęliśmy się organizacji. Dbamy o każdy szczegół, tak aby każdy triathlonista oraz jego rodzina, spędzili w Pucku niezapomniany dzień – mówił Łukasz Meyer, organizator Stoneman Triathlon.

Zawody odbyły się w formule bez draftingu, dozwolone są wszystkie typy rowerów.

Do mety na molo

Zatoka Pucka to płytki akwen, gdzie woda na początku wakacji jest najcieplejsza w regionie. Pierwsze i ostatnie 200m dystansu pływackiego zawodnicy pokonają głównie „skokami delfinkowymi”. Stąd pomysł na zorganizowanie wyścigu na dystansie MINI, który skierowany jest głównie do debiutantów.

Trasa rowerowa przebiega po bardzo dobrej jakości drogach asfaltowych i jest dobrze wymierzona. Najbardziej wymagający fragment to przejazd Aleją Lipową na odcinku Rzucewo-Osłonino. Tam na zawodników czekają krótkie podjazdy i zjazdy oraz piękne widoki. Bieg w całości prowadzi ścieżką rowerową R10 wzdłuż Zatoki Puckiej. Meta zlokalizowana jest na puckim molo.

Przebieg trasy

Liczy się udział i dobra zabawa

Ponadto odbyły się bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży: kids run (3-7 lat) oraz aquathlon (8-15 lat). Każdy z uczestników otrzymał medal oraz siatkę z upominkami od sponsorów i partnerów zawodów. Do tego miasteczko zawodów tętniło życiem przez cały dzień. Organizatorzy przygotowali dla uczestników i ich bliskich mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce dla dzieci, poczęstunek lokalnymi specjałami oraz bogatą strefę expo.

Wygrana Szudera i Truskolawskiej na mega

Na najdłuższym dystansie zawodów najszybszy okazał się Przemysław Szuder. Wbiegł na metę, z wynikiem 2:03:00. Tym samym wyprzedził Piotra Pawelczyka (2:05:06) oraz Piotra Łazaronka (2:08:53).

Wśród Pań prym wiodła Ola Truskolawska. Zawodniczce z Gdyni pokonanie trasy zajęło 2:27:25. Podium uzupełniły Agata Stanek (2:29:40) oraz Anna Springman (2:34:37).

Ciekawie na sprincie

Na dystansie sprinterskim najszybciej na mecie pojawił się Mateusz Mikołajczak. Zawodnik z Rumi zakończył zawody z czasem 1:01:46. Podium uzupełnili Maciej Kubiak (1:02:08) oraz Piotr Licznerski (1:05:13).

Najszybszą zawodniczką była Aleksandra Sypniewska-Lewandowska. Triathlonistka z Koleczkowa zameldowała się na mecie, z czasem 1:10:12. Tym samym wyprzedziła Katarzynę Butowską (1:17:04) oraz Karinę Marszałek (1:17:06).

Rywalizacja na najkrótszym dystansie

Zwycięzcą na dystansie MINI okazał się Mateusz Jasiński, któremu pokonanie trasy zajęło 29:58. Wyprzedził Remigiusza Wruka o 42 sekundy. Podium uzupełnił Krzysztof Klebba, który zameldował się na mecie, z wynikiem 31:08.

Najszybszą zawodniczką była Kasia Babiarz, która pojawiła się na mecie, z czasem 34:50. Tym samym wyprzedziła Martę Stolarską-Jasińską (35:21) oraz Alicję Rysmanowską (35:32).

Kolejnymi zawodami tego cyklu są Luk-Connect Stoneman Triathlon Szemud (24 lipca) oraz Porta Stoneman Triathlon Wejherowo (13 sierpnia).

Przemek Schenk
foto: materiały od organizatorów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X