Rozmowa

Żnin dobrym miejscem do rodzinnej zabawy

W ostatnią niedzielę maja odbędzie się debiutancka edycja Enea Żnin Triathlon. Jakub Kubiński, jeden z organizatorów, opowiada o aktualnych przygotowaniach i atrakcjach dla kibiców.

Czy przygotowania do Enea Żnin Triathlon przebiegają bezproblemowo?
Tak, dzięki doskonałej współpracy z lokalnymi władzami oraz gospodarzem obiektu: Cukrownią Żnin, wszystkie prace przygotowawcze idą jak po sznurku.

Jakie zauważasz największe plusy tej lokalizacji podczas przygotowań do imprezy?
Oczywistym względem dla mieszkańca Bydgoszczy jest krótki czas dojazdu. Wszystko dzięki położeniu Żnina tuż przy trasie S5: z centrum miasta do parkingu przy strefie zmian mam 30 minut jazdy, nawet w godzinach szczytu. Niedużo dłużej będą jechać do nas zawodnicy np.: z Poznania. Ta kwestia może więc zaważyć, jeżeli ktoś nie lubi zrywać się wcześnie rano na start (dla przypomnienia: 1/4 rusza o 10:30, a 1/8 o 12:00). Drugą kwestią jest sam obiekt Cukrowni Żnin, na którym mieści się centrum zawodów. To zrewitalizowana z wielkim rozmachem olbrzymia fabryka cukru, która jest obecnie obleganym (dosłownie!) hotelem,  nastawionym na rodziny. Do dyspozycji gości jest olbrzymi teren z wieloma restauracjami i barami, kinem, salą zabaw i 25-metrowym basenem ze strefą SPA. Jeżeli przyjedziesz na zawody z dziećmi, to gwarantuję, że będą miały co robić przez cały dzień (zanim jeszcze wystartują w biegach dla dzieci w ramach Enea Bydgoszcz Triathlon). Cukrownia zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Cieszę się, że możemy organizować tu triathlonowe zawody!

W poprzedniej rozmowie przyznałeś, że macie prawie 700 zgłoszonych osób, w tym 500 opłaconych. Czy ta liczba od tamtego czasu znacząco się zmieniła?
Zwiększyła się liczba zapisanych (jest ich już ponad 800). Widać, że zawodnicy czekają na potwierdzenie startu. Domyślam się, że to z obawy o temperaturę wody lub pogodę na początku sezonu w ogóle. Całe szczęście w najbliższych dniach będzie bardzo ciepło. Dlatego drodzy zawodnicy, czekam na Wasze potwierdzenia startu. A dla czytelników tego tekstu, którzy jeszcze nie zapisali się na start, mam dodatkową zachętę last minute: kod powiększający pakiet o indywidualny grawer medalu z zawodów. Wystarczy podczas rejestracji wybrać pakiet srebrny, a w ostatnim kroku wpisać kod: PimpMySlot.
Zapisy trwają tylko do 22 maja. Więc zachęcam do szybkiej deklaracji udziału na stronie www.ZninTriathlon.pl!

Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy i trochę zdradzić, jakie atrakcje będą czekać na kibiców w Żninie?
Do dyspozycji kibiców są atrakcje całego obiektu. Warto wejść na stronę www.CukrowniaZnin.pl i zaplanować pobyt. Oczywiście dokładamy do tego dodatkowe atrakcje i strefy zabaw, które przygotowujemy wspólnie ze sponsorem tytularnym, firmą Enea. Na pewno zachęcam do udziału w zawodach Enea TRI-FUN, czyli konkurencjach biegowych, które odbędą się w niedzielę. Szczegóły odnośnie pozostałych aktywności opublikujemy w przyszłym tygodniu.

Ta impreza odbędzie się w jeden dzień. Jakie są korzyści takiego rozwiązania?
Wydarzenie jest skumulowane w krótkim czasie. Dlatego kibice mogą śledzić rywalizację na praktycznie wszystkich dystansach. Dodatkowe atrakcje dla kibiców (np.: zawody dla dzieci), są dostępne dla rodzin i kibiców wszystkich zawodników. Ponadto, jeżeli Twoi znajomi startują na innych dystansach, masz możliwość kibicowania im po lub przed Twoim startem.

Czy taki jednodniowy format zostanie na kolejne lata?
Oczywiście, jeżeli zawody będą się rozrastać, to być może staniemy przed wyzwaniem rozciągnięcia ich na cały weekend, jak ma to miejsce na Enea Bydgoszcz Triathlon. W tym wypadku decydującą rolę odgrywa bezpieczna przepustowość tras oraz komfort zawodników w strefach zmian. Zobaczymy, jak będzie w przyszłości. Na razie skupiamy się na jak najlepszym przygotowaniu tegorocznej edycji. Po ich zakończeniu zbierzemy opinie uczestników i kibiców. Będziemy planować starty w kolejnych latach.

Czego możemy się spodziewać 29 maja w Żninie?
Przede wszystkim dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery! Jeżeli chcecie zabrać na start rodzinę i kibiców, to Żnin jest idealnym wyborem! Poza tym gwarantujemy malownicze trasy i wyjątkowe wrażenia płynące ze startu w zrewitalizowanej fabryce cukru. Wszystkich niezapisanych serdecznie zapraszam do rejestracji na www.ZninTriathlon.pl. Czekamy na Was 29 maja w Żninie!

Rozmawiał: Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X