Wiadomości

Znana data i lokalizacja “łamania” 7 godzin

Środowisko triathlonowe długo czekało na tę informację. Poznaliśmy miejsce i czas, kiedy będzie realizowany Pho3nix Project Sub7 i Project Sub8.

Norweg Kristian Blummenfelt, Brytyjczyk Alistair Brownlee, Szwajcarka Nicola Spirig i Brytyjka Lucy Charles dadzą z siebie wszystko, aby spróbować pokonać magiczną granicę 7 i 8 godzin na pełnym dystansie. Całe wydarzenie odbędzie się w dniach 5-6 czerwca na niemieckim torze wyścigowym Dekra Lausitzring, niedaleko Drezna.

Próba bicia rekordów świata zarówno przez mężczyzn i kobiety na dystansie Ironman budzi wielkie emocje. Dla jednych to chwyt marketingowy, dla innych gwarancja emocji. A dla organizatorów, to próba zachęcenia innych, szczególnie młodych do wyjścia ze strefy komfortu. Pokazania, że niemożliwe nie istnieje.

Do pobicia dwa rekordy

Dwukrotny mistrz świata oraz dwukrotny złoty medalista Igrzysk Olimpijskich, Brytyjczyk Alistair Brownlee, wraz z norweskim złotym medalistą olimpijskim i jednocześnie aktualnym rekordzistą świata Half Ironman na dystansie 70.3, Kristianem Blummenfeltem, spróbują pobić obecny rekord mężczyzn – 7:21:12. On należy do Blummenfelta, który ustanowił go w sezonie 2021 podczas IM Cozumel. Warto przypomnieć, że to był też debiut na pełnym dystansie Norwega.

– Wielu mówi mi, że to niemożliwe, ale czy nie byłoby wspaniale, gdybyśmy byli w stanie pokonać rekord i jednocześnie wywrzeć wpływ na podejście młodych ludzi do sportu – mówił Kristian Blummenfelt.

Natomiast pochodząca z Wielkiej Brytanii, trzykrotna wicemistrzyni świata Ironman Lucy Charles-Barclay i podwójna medalistka olimpijska, Szwajcarka Nicola Spirig będą próbowały pobić obecny, dziesięcioletni rekord kobiet należący do Chrissie Wellington (8:18:13).

– Próba pobicia rekordu w zawodach Ironman to z pewnością największe wyzwanie, z którym przyszło mi się zmierzyć, ale mam nadzieję, że jego podjęcie zainspiruje także innych do pójścia tym tropem i przekraczania własnych granic w jakimkolwiek aspekcie życia – mówiła Lucy Charles-Barclay.

Piętnastu pomocników

Każdy z zawodników na koszt organizatorów może dobrać sobie po pięcioro pomocników na każdą dyscyplinę, czyli pływanie, rower i bieg. Podczas rywalizacji będzie dopuszczona jazda z draftingiem. Podczas pływania triathloniści będą mogli płynąć w nogach, a biec za kolegami, którzy osłonią ich od ewentualnego wiatru, a jak będzie trzeba zmobilizują do walki o jak najlepszy czas.

Przemek Schenk
źródło: materiały prasowe, tri-today
foto: materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X