Wiadomości

Znamy nową datę Ironman 70.3 Dresden

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o odwołaniu zawodów w Dreźnie na kilka dni przed wydarzeniem. Teraz poznaliśmy nową datę tej imprezy.

Kilka tygodni temu Ironman zmienił trasę kolarską, mając nadzieję na wypracowanie pozwolenia na trasę 90 km wzdłuż B6, między Dreznem a Miśnią. Podobnie jak poprzednie dwie propozycje, została odrzucona przez władze lokalne. Oznaczało to, że Ironman nie miał pozwolenia na korzystanie z żadnej z dróg podczas ich imprezy. Echem tej sytuacji była frustracja wśród zawodników, którzy byli oburzeni spóźnioną komunikacją ze strony organizatora.

Z wielkim rozczarowaniem musimy poinformować, że wyścig Ironman 70.3 Drezno, zaplanowany na najbliższą niedzielę, 31 lipca 2022 r., nie może się odbyć. Współpracujemy z lokalnymi władzami, aby zapewnić nowy termin we wrześniu i przekażemy dalsze informacje tak szybko, jak to będzie możliwe. Pomimo intensywnej współpracy z lokalnymi władzami nad ostatnią zmianą trasy rowerowej, doszliśmy do wniosku, że nie jesteśmy w stanie wdrożyć wymaganych standardów dla trasy na czas. Ze względu na późną zmianę zobowiązujemy się do zapewnienia opcji, które pozwolą na maksymalną elastyczność sportowcom w tej trudnej sytuacji – czytaliśmy w oficjalnej informacji prasowej od organizatorów.

Nowa data zawodów

Zawody ostatecznie zostały przełożone na 18 września 2022. To daje sportowcom kolejną szansę na ściganie się w Dreźnie na Ironman 70.3 w Dreźnie.

Sportowcy, którzy nie mogą ścigać się w tym dniu, mogą bezpłatnie zmienić pakiet na Ironman 70.3 Duisburg (28 sierpnia) lub Ironman 70.3 Erkner (11 września). Alternatywnie, zawodnicy mogą skontaktować się z organizatorami w celu zwrotu pieniędzy lub zmiany miejsca na inny europejski wyścig w 2022 roku. Jeśli zawodnicy nie skontaktują się z Ironman, zostaną automatycznie przeniesieni na listę startową na Ironman 70.3 Drezno 18 września tego roku.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X