Wiadomości

Znamy kolejne wyzwanie Adriana Kostery

Adrian Kostera nie zwalnia tempa. Kilka dni temu skończył mistrzostwa świata w 10xIM na trzecim miejscu, a teraz zdradził kolejne wyzwanie, którego podejmie się już w listopadzie.

Ostatnie tygodnie są dla tego ultratriathlonisty niezwykle ciekawe. Najpierw został nowym rekordzistą świata na pięciokrotnym Ironmanie (67:45:51) we francuskim Colmar. Po sześciu tygodniach od tego wyzwania podjął się kolejnego, jakim były mistrzostwa świata na 10xIM.

Tam zmierzył się z m.in.: Robertem Karasiem, czy Richardem Jungiem. Nie brakowało problemów na trasie m.in.: trudności techniczne z rowerem, czy walka z odciskami na trasie biegowej, przez co musiał w klapkach przebiec kilkadziesiąt kilometrów. Mimo tego wbiegł na metę na trzecim miejscu, z czasem 189:55:20.

Teraz Adrian Kostera poinformował o kolejnym wyzwaniu.

Spełnienie marzenia

Trzeba przyznać, że Adrian Kostera narzuca sobie mocne tempo, jeśli chodzi o podejmowanie wymagających wyzwań. Już 7 listopada zamierza przebiec 1000 kilometrów.

W tym roku podejmę się próby spełnienia jeszcze jednego mojego marzenia. Czegoś, co chodzi mi po głowie od dawna i na samą myśl moje serce bije mocniej, czyli 1000 kilometrów biegu. W Holandii istnieje trailowa ścieżka turystyczna zwana Pieterpad. Liczy dokładnie 498 kilometrów i łączy północ z południem. Co jakiś czas wybitni holenderscy biegacze  podejmują się wyzwania, aby ustanowić na trasie Fast Known Time. Już 7 listopada sam podejmę taką próbę. Moim celem będzie przebiec z południa na północ i postarać się ustanowić najlepszy odnotowany czas. A następnie zawrócić na rondzie i wrócić na północ. Łącznie pokonam 1000 kilometrów biegiem. Już się nie mogę doczekać – poinformował Adrian Kostera, za pośrednictwem mediów społecznościowych.  

W nadchodzących dniach opublikujemy rozmowę z zawodnikiem o ostatnim starcie w Szwajcarii oraz najbliższym wyzwaniu biegowym.

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X