Wiadomości

Znamy datę pierwszego startu Agnieszki Jerzyk

Koronawirus nie oszczędził też planów startowych Agnieszki Jerzyk. Jej planowany start podczas IM 70.3 Lizohou został przełożony na wrzesień. Jednak zawodniczka podjęła decyzję w sprawie pierwszego startu w sezonie 2020.

Wybór padł na Puchar Europy w portugalskim Quarterii. Skąd taki pomysł?

Powrót po czterech latach

– Cieszę się, że po czterech latach nieobecności w zawodach ITU znowu wystartuję w Pucharze Europy. Ostatni start był w Malmo na dystansie sprinterskim – pisze Agnieszka Jerzyk na oficjalnym profilu na Facebooku. – Dlaczego zdecydowałam się na start w Quarterii? Bo kocham się ścigać. Lubię realizować swoje plany. Potrzebuję motywacji i sprawdzenia własnego poziomu, by wznieś formę najwyżej, jak będzie to możliwe na docelowy start. Na te zawody nie będę jeszcze w formie. Więc nawet zajęcie wysokiej pozycji jest dość mało realne. Choć oczywiście chciałabym pozytywnie się zaskoczyć – twierdzi Jerzyk.

Historia startów w Quarterii
– To był ostatni wyścig na przetarcie przed igrzyskami w Rio 2016. Zwycięski. W Quarterii wystartuję po raz piąty w życiu – mówi Agnieszka Jerzyk. – Pierwszy raz startowałam w 2010 roku, gdzie zajęłam dziewiąte miejsce. W 2011 roku byłam trzecia. Rok później znów uplasowałam się na dziewiątej pozycji. Z kolei w 2014 roku sięgnęłam po złoty medal. Z perspektywy czasu, wspominając stare wyniki, doceniam to, co wywalczyłam kilka ładnych lat temu.

Jak ten pierwszy start ułoży się dla Agnieszki Jerzyk? O tym przekonamy się już 4 kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy zdrowia.

Przemysław Schenk
foto: materiały prywatne

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X