Wiadomości

Znamy datę ChampionMan Duathlon Czempiń 2023

Organizatorzy największych zawodów duathlonowych w Polsce zdradzili dokładną datę siódmej edycji tej imprezy sportowej.

Zawodnicy będą mieli okazję rywalizować w Czempiniu w przyszłym roku, w dniach 12-13.05, w ramach ChampionMan Duathlon Czempiń 2023. Czego można się spodziewać?

Tradycyjnie rywalizacja sztafetowa oraz indywidualna odbędzie się na pewno na dystansie sprinterskim. Do tego dochodzą zawody duathlonowe dla dzieci Coccodrillo ChampionKids Duathlon. Możliwe, że po raz czwarty w Czempiniu zostaną też przeprowadzone mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim. Obecnie trwa konkurs na wyłonienie organizatora mistrzostw w 2023 roku, do którego przystąpili organizatorzy ChampionMan Duathlon. Wyniki będą znane 20 grudnia 2022 roku.

Jak było w edycji 2022?

W 2022 roku na dystansie sprinterskim najszybszy okazał się Tomasz Słupik. Zawodnik z Warszawy wbiegł na metę, z czasem 55:47.

Jestem tutaj pierwszy raz. Koledzy polecali te zawody. Mówili, że to jest super impreza i się nie zawiodłem. Biegłem na rekord trasy, ale niestety zabrakło niecałej minuty. Kibice mocno dopingowali. Na samej trasie było super. Była znakomicie oznakowana. Do tego doszły dobre warunki. Można było wykręcić dobry czas – mówił Tomasz Słupik po zawodach w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu zmagania zakończył Kacper Kistowski. Zawodnik z Paczkowa zameldował się na mecie z wynikiem 57:25. Podium uzupełnił Dominik Bogdanowicz, który pokonał trasę z czasem 57:34.

Wśród kobiet prym wiodła Agnieszka Jerzyk, kończąc wyścig, z rezultatem 1:04:08. Wówczas wyprzedziła Agnieszkę Gadomską o 2:24. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Kinga Kozłowska. Pokonała trasę z rezultatem 1:07:55.     

Podczas szóstej edycji zawodów w Czempiniu rozgrywano też Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim. Mistrzem Polski został Igor Siódmiak, który zameldował się na mecie z czasem 2:33:57. Udało mu się wyprzedzić Karola Bogusa o 59 sekund. Podium uzupełnił Tomasz Spaleniak z wynikiem 2:35:48.

Mistrzynią Polski została Magda Lenz, która trasę pokonała z wynikiem 2:54:35.

Wyprzedziła Karolinę Jahnz o 1:09. Podium uzupełniła Ewelina Wołos, meldując się na mecie z wynikiem 2:59:12. Pełne wyniki z 2022 roku dostępne TUTAJ.

Przemek Schenk
foto: materiały od organizatorów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X