Znakomite wyniki polskich AG w Słowenii

Zawodnicy w kategoriach wiekowych rywalizowali pod szyldem Ironman 70.3 w Słowenii. W czołówkach AG nie brakowało Polaków.

Do rywalizacji w ramach Ironman 70.3 Slovenian Istria przystąpiło 17 reprezentantów Polski. Pięcioro z nich uplasowało się w TOP10 w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepiej zaprezentowały się Iza Janusz oraz Joanna Sołtysiak, które wygrały w AG.

Zwycięska Sołtysiak

Polka od samego początku przewodniczyła w stawce w kategorii wiekowej. Już na pływaniu, które pokonała w 28:21, zbudowała 2:47 przewagi nad kolejną rywalką. Na rowerze jedynie podkręciła tempo. Strata pozostałych zawodniczek wynosiła ponad 23 minuty. Więc Joanna Sołtysiak mogła być pewna wygranej w kategorii wiekowej. Tak też było. Ostatecznie pojawiła się na mecie z czasem 4:52:15. Tym wynikiem Polka nie tylko wygrała w K30-34, lecz też okazała się najszybszą zawodniczką w open.

Szybka Janusz

Z bardzo dobrej strony pokazała się również Iza Janusz w kategorii K25-29. Po pływaniu była druga w AG, ustępując Sylesii Walle o 31 sekund. Mimo to objęła prowadzenie już po 41 kilometrach trasy kolarskiej i nie oddała prowadzenia aż do mety. Tym samym pokonała trasę w czasie 5:13:19, co dało jej zwycięstwo w K25-29.

Podium Hajnos-Małeckiej i Markuckiej

W kategorii K40-44 Joanna Markucka pokazała się z dobrej strony, zajmując drugie miejsce, przegrywając ze zwyciężczynią o cztery minuty. Zameldowała się na mecie z czasem 5:19:08.

Pływanie – 33:58
T1 – 2:51
Rower – 3:00:19
T2 – 2:07
Bieg – 1:39:53
Finisz – 5:19:08

W kategorii niżej na najniższym stopniu podium stanęła Maria Hajnos-Małecka. Pokonała trasę w 5:34:41. Tym samym straciła do zwyciężczyni tej kategorii Anity Schoderbeck 18:13.

Gołyś w TOP10

W czołowej dziesiątce kategorii wiekowej zameldował się też Grzegorz Gołyś. W M18-24 zakończył rywalizację na piątym miejscu. Pojawił się na mecie z wynikiem 4:47:38.

Pływanie – 33:23