Wiadomości

Zielone światło dla Lotto Duathlon Energy Rumia

Wszyscy zastanawiali się, czy mistrzostwa Polski w duathlonie w Rumi dojdą do skutku. Organizatorzy dostali zielone światło. Co wiemy?

Już w najbliższą niedzielę (25 kwietnia) do Rumi przyjedzie polska czołówka triathlonistów oraz duathlonistów, aby rywalizować o medale mistrzostw Polski w kilku kategoriach.

Zawody w reżimie sanitarnym

– Dzięki staraniom i zaangażowaniu wielu osób mamy zielone światło dla przeprowadzenie mistrzostw Polski w duathlonie w Rumi w dniu 25 kwietnia 2021. Zawody odbędą się w reżimie sanitarnym – informują organizatorzy. – W rywalizacji Age Group podobnie jak w 2020 roku start zostanie przeprowadzony metodą rolling start, czyli czterech zawodników co pięć sekund – według deklarowanego czasu pierwszego biegu na dystansie pięciu kilometrów. W oczekiwaniu na rolling start zawodnicy zobowiązani są do używania maseczek. Bezpośrednio przed startem po obu stronach linii startu będą umieszczone pojemniki na śmieci w celu wyrzucenia maseczek. Podczas obecności w biurze zawodów oraz w czasie przebywania na terenie imprezy wszyscy zawodnicy zobowiązani są do używania maseczek, z wyłączeniem czynnego udziału w rywalizacji sportowej. Dodatkowo każdorazowo przy wejściu na halę MOSiR w Rumi obowiązkowa będzie dezynfekcja rąk. Apelujemy do wszystkich zawodników o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie zasad sanitarnych. Od zachowania nas wszystkich zależy los wielu innych imprez sportowych. W najbliższych dniach opublikujemy więcej informacji w tym również informacje na temat możliwości uzyskania licencji na start w zawodach w Rumi – apelują organizatorzy.

Mocna obsada zawodów

Rywalizacja w Rumi zapowiada się niezwykle emocjonująco. Listy startowe obfitują w bardzo mocne nazwiska, czołówki triathlonu w Polsce. Do obrony tytułu staną Sylwester Kuster oraz Zuzanna Sudak, która ostatnio wraz z innymi Polkami startowała w Pucharze Europy w Melilli.

Jednak będą mieli niezwykle mocną konkurencję. Na liście startowej w elicie widnieją tacy zawodnicy jak: Piotr Ławicki, Michał Oliwa, Paweł Najmowicz, Łukasz Kalaszczyński, Maria Cześnik, Paulina Klimas, czy Marta Łagownik.

Czytaj też rozmowę z Marcinem Słomą

Choć ciekawie zapowiada się też rywalizacja juniorów oraz młodzieżowców. Na liście znajdują się m.in.: Igor Siódmiak, Maciej Bruździak, Kamil Kulik, czy Dorian Horsten. Wśród Pań m.in.: siostry Sudak, czy Julia Sanecka, które też startowały w Melilli, a wcześniej razem z kadrą narodową szlifowały formę w Hiszpanii.

Zawodnicy będą też walczyć w juniorach młodszych (15-17 lat), młodzikach (13-14 lat) oraz w ramach AG. Więc rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco i możemy spodziewać się wysokiego poziomu sportowego. Całe listy startowe dostępne tutaj.

Przemek Schenk
foto: materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X