Wiadomości

Zgliczyński mistrzem świata. Broniarek z medalem

Dzisiaj rozpoczęły się mistrzostwa świata w Abu Dhabi. Na dystansie supersprintu rywalizowało dwoje polskich AG.

Do boju stanęli Grzegorz Zgliczyński (M55-59) oraz Pamela Broniarek (K25-29). Do pokonania zawodnicy oraz zawodniczki mieli 400 metrów pływania, 10 kilometrów na rowerze, a także 2,3 km biegu.

Kolejny sukces Zgliczyńskiego

Od początku wyścigu Grzegorz Zgliczyński pokazywał się z dobrej strony. Po wyjściu z wody prowadził w stawce o miał 11 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. Na rowerze został dogoniony przez dwóch rywali, ale kluczowy był bieg.

Na ostatnim etapie wyścigu wybiegał najszybszy czas i wbiegł na metę z czasem 35:03. Tym sposobem Grzegorz Zgliczyński zdobył złoty medal w M55-59. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu dołożył do dorobku również złoto podczas mistrzostw świata w sprincie, które odbywały się w Montrealu.

Liczby Zgliczyńskiego

Pływanie – 6:01

T1 – 2:55

Rower – 16:19

T2 – 1:48

Bieg – 8:01

Finisz – 35:03

Medal Broniarek

Z dobrej strony pokazała się również Pamela Broniarek. Polka wbiegła na metę z wynikiem 39:57, co dawało trzecie miejsce w K25-29.

Po zakończeniu startu miałam jak najlepsze wrażenia. Po wodzie czułam się dobrze. Rower to mój najsłabszy punkt, więc dałam z siebie tyle, ile mogłam. Bieg był najgorszy z powodu temperatury, ale to była końcówka wyścigu. Wydaje mi się, że wtedy sama głowa działała. Ciało zostało gdzieś w oddali. Jak Filip Szymonik powiedział mi, że jestem na podium, to oczywiście mu nie uwierzyłam (śmiech). Mogę powiedzieć, że jestem z siebie dumna z tego startu oraz całego wyjazdu – powiedziała Pamela Broniarek po zawodach, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Pływanie – 6:42

T1 – 3:34

Rower – 18:31

T2 – 1:49

Bieg – 9:23

Finisz – 39:57

Pełne wyniki dostępne TUTAJ.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X