GaleriaWiadomości

Zdjęcie triathlonisty, zdjęciem roku

Po raz 51 magazyn sportowy „Kicker” i Stowarzyszenie Niemieckich Dziennikarzy Sportowych wybrało sportowe zdjęcia roku 2020. Jednym z nich był obraz o tematyce triathlonowej.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że triathlon jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Niemczech. Podobno jest tam zrzeszonych w związku i różnych stowarzyszeniach nawet ćwierć miliona osób, które pływają, jeżdżą na rowerze i biegają. To też chyba jedyny lub jeden z niewielu krajów na świecie, gdzie sportowcem roku został triathlonista. A właśnie taki tytuł przypadł w 2015 roku Janowi Frodeno.

Trening w pandemii

W tym roku u naszych zachodnich sąsiadów magazyn sportowy i Stowarzyszenie Dziennikarzy Sportowych po raz 51 wybrało sportowe zdjęcia roku 2020. Jedna z nagród przypadła fotografowi, który od 2012 roku zajmuje się m.in. utrwalaniem zmagań triatlonistów. Jörg Schüler wykonał zdjęcie w Hiszpanii, kiedy to w czasie pandemii odwiedził triathlonistę Lasse Lührsa, który trenował w domu.

– Aby symulować ćwiczenia pływackie gumy zostały przymocowane do poręczy – opowiada autor zdjęcia. – Jednak dopiero perspektywa z balkonu sprawiła, że ​​obraz był ekscytujący. Na pierwszy rzut oka Lasse wyglądał jakby był w basenie. I właśnie to mi się spodobało.

Sport w czasach Corony

Fotografia Jörga Schülera z Lasse Lührsem podczas treningu na tarasie w domu zwyciężyła w kategorii „Sport w czasach Corony”. Warto podkreślić, że w 51 edycji konkursu udział wzięło 85 fotografów, którzy przesłali około 1000 zdjęć.

Opracował Dawid Majkowski na podstawie „Kicker”/ foto Jörg Schüler

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
X