Podcasty

Zdanie trenera, które zmieniło życie Radka Buszana. PODCAST #13

Radek Buszan człowiek, który w debiucie Ironman “wykręcił” czas 9:12. Spotkaliśmy się z nim dokładnie w dniu 40 urodzin (dwa tygodnie temu, przed erą koronawirusa. Od tego czasu, co do planów trochę się zmieniło – dop. red.). Porozmawialiśmy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości tri.

Triathlon stał się dla niego stylem życia. Od ośmiu lat dba o kondycję, czy o to co je. Twierdzi, że od września 2019 roku nie trenuje, ale to nie przeszkadza mu tygodniowo poświęcać kilka godzin na aktywność. Na stwierdzenie, że nie trenuje, jego żona tylko by się uśmiechnęła.

W debiucie na pełnym dystansie wykręcił czas 9:12:47. Do slota na Hawaje zabrakło mu 39 sekund, a to wszystko bez trenera, bo jak twierdzi , nie potrafiłby się dopasować do rozpiski, a jakby się już zdecydował, to nie chciałby oszukiwać trenera, bo by się z tym czuł fatalnie.

Z podziwem patrzy na mistrzostwo świata Marcina Koniecznego na Hawajach, ale to MKON musiał

przywieźć do jego domu duuuuużo piw.

W ciągu czterech miesięcy chce się przygotować do startu w IRONMAN Frankfurt 2020. Cel? Wywalczyć slota na Hawaje.

W ciągu ośmiu lat wysłuchał wszystkie podcasty na temat triathlonu. Przeczytał dziesiątki książek. Odbył setki rozmów z trenerami. To pozwala mu być świadomym tego co robi i trenować sam siebie. Dlaczego i co chce w ten sposób osiągnąć?

Porozmawialiśmy także o sposobach na żonę, a może to żona ma sposób na Radka. O dzieciach i roli sportu w ich wychowaniu, czy o tym dlaczego sport w jego życiu jest tak ważny. Było także o recepcie na szczęście, o polskim triathlonie, treningach i o tym, jak jedno zdanie trenera pływania zmieniło jego życie, może nawet na cały życie…

Posłuchajcie.
Zapraszam Marcin Dybuk

Posłuchasz też na: Anchor | Apple Podcasts |Breaker | Google Podcasts | Overcast | Pocket Casts | Radio Public| Spotify

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X