Wiadomości

Zbliża się mistrzowska rywalizacja w Czempiniu

Zawody ChampionMan Duathlon Czempiń nadchodzą wielkimi krokami. W dniach 6-7 maja odbędzie się szósta edycja imprezy.

Przy tym po raz trzeci zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie średnim 10km biegu, 60km na rowerze i 10 km biegu. Jak co roku  zorganizowane zostaną także starty na dystansie sprint: 5km biegu, 20km na rowerze i 2,5km biegu oraz zawody duathlonowe dla dzieci.  

Harmonogram imprezy

Dwudniowe zmagania otworzy wielkie święto dziecięcego duahtlonu – Cocodrillo ChampionKids, w którym zmierzą się najmłodsi multisportowcy.

Sobotę rozpocznie wyścig zawodników na dystansie sprint. O godzinie 13:00 wyruszą sportowcy, mierzący się z koronnym dystansem Mistrzostw Polski w duathlonie. Przy tym dodatkowo powalczą o kwalifikacje do Mistrzostw Europy w duathlonie w hiszpańskim Bilbao.

Chętni nowości i zmagań grupowych mogą wystartować w zawodach w ramach sztafet – w klasyfikacji drużynowej i firmowej.

Mocne nazwiska w Czempiniu

Do Czempinia zawitają utytułowani zawodnicy w tym dwukrotna olimpijka w triathlonie Agnieszka Jerzyk, która po narodzinach dziecka wraca do rywalizacji sportowej. Pojawią się też: Konrad Imianowski, Daniel Jakimiuk, Igor Siódmiak, Sergiusz Sobczyk, Tomasz Marcinek, Jakub Woźniak, Asia Sołtysiak i Klaudia Petters, a także Karolina Ruta-Korytowska i Tomasz Spaleniak wielokrotnie nagradzani na ChampionMan Duathlon. Warto przypomnieć, że tytułów MP w duathlonie na dystansie średnim będą bronić Karol Bogus i Małgorzata Nowak.

– Czuję się bardzo mocny. Choć tak naprawdę Rumia była moim dopiero drugim startem w duathlonie w życiu. Wiem, że będzie mocna stawka polskich zawodników w Czempiniu. Na pewno nie spocznę na laurach i nie złożę broni. Będę walczyć do samego końca. Myślę, że jestem w stanie zrobić bardzo dobry wynik. Na pewno nie pojadę po piąte, czy szóste miejsce. Będzie walka o medal – mówił Sergiusz Sobczyk w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Sobczyków dwóch 🙂

Wyjątkowy charakter imprezy buduje nie tylko zaangażowanie lokalnej społeczności oraz inicjatywy charytatywne towarzyszące rywalizacji sportowej, czy też wspaniałe strefy kibica, ale także obecność gości specjalnych, w tym Jerzego Górskiego, Mistrza Świata w podwójnym Ironmanie, który od początku powstania ChampionMan wspiera własnym głosem podczas zawodów wszystkich zawodników.

Rejestracja online na zawody trwa do 03.05.2022: www.duathlonczempin.pl.

Patronat medialny nad imprezą objął TriathlonLife.pl

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X