Weekend z IRONMAN. Kolejny slot na Hawaje 2020

Wielu z nich zanotowało dobre wyniki. Pięć razy Polacy znaleźli się na podium kategorii wiekowej. Była radość oraz… niedosyt.

IRONMAN Włochy Emilia – Romagna

W kategorii M45-49 Piotr Pernak zajął drugie miejsce. Przybiegł na metę z czasem 8:57:53. To dało Polakowi slota na przyszłoroczne Hawaje. Do przepustki niewiele zabrakło Bożenie Jaskowskiej. W kategorii K40-44 z wynikiem 10:11;47 zajęła trzecie miejsce. Do slota na Hawaje zabrakło 25 sekund. W kategorii M18-24 w pierwszej dziesiątce znalazło się dwóch Polaków. Damian Sieczkowski (10:27:50) zajął ósme miejsce, a Bartosz Kurek (10:29:44) uplasował się tuż za nim. Adam Jaroniec w kategorii M30-34 zajął 10 pozycję. Skończył rywalizację z czasem 9:03:31.

Pierwszy polski slot na Hawaje 2020

IRONMAN 70.3 Weymouth

Zbigniew Glinkowski zakończył rywalizację z wynikiem 5:08:26. Ten rezultat uplasował go w kategorii wiekowej M55-59 na ósmej pozycji.

IRONMAN 70.3 Słowenia

W Słowenii aż trzech Polaków zajęło czołowe miejsca w AG. Marek Grodzki ukończył trasę z czasem 4:42:34. W ten sposób zajął najniższy stopień podium w M40-44. Na tym samym miejscu znalazł się też Robert Krzak w M55-59. Przybiegł na metę z wynikiem 5:18:27. W M60-64 Jarosław Swiniarski zajął drugie miejsce. Ukończył wyścig z czasem 5:32:07.

5150 Cervia Triathlon – Emilia Romagna

Adam Nizio zanotował dobry wynik we Włoszech w niedzielnych zawodach. W M18-24 zajął czwarte miejsce. Zawody skoczył z czasem 4:24:18. Oprócz niego dobrze zaprezentowała się Aleksandra Marianek. Z wynikiem 4:59:28 zajęła szóstą pozycję w K25-29.