Wiadomości

Zawodnicy GVT aż 12 razy na podium w miniony weekend

Miniony weekend obrodził w liczne sukcesy triathlonistów GVT BMC 3SOFT Świebodzice. W sumie sportowcy w błękitnych strojach aż 12 razy stawali na podium.

Jednymi z ważniejszych zawodów dla teamu był JBL Triathlon Sieraków, w którym wystartowało aż 27 zawodników GVT. Z powodzeniem! Pierwsze miejsca przy silnym wietrze, który nie ułatwiał rywalizacji, wywalczyli Paulina Kotfica (na dystansie 1/2 IM) i Kacper Stępniak (na dystansie 1/4 IM).

Sergiy Kurochkin na 1/2 IM był drugi w klasyfikacji generalnej. Dla Pauliny to ostatni sezon w sportowej karierze. W kolejnym skupi się już tylko na działalności trenerskiej, ale jak widać, tempa nie zwalnia.

Udany start w Sierakowie

W Sierakowie na podium w kategoriach wiekowych stanęli także Aleksandra Grochowska (druga w  kategorii i czwarta open), Piotr Szczęśniak (2. miejsce w kategorii) i Bartosz Kościelniak (3. miejsce w kategorii) – wszyscy na dystansie 1/4 IM. Z kolei w 1/8 IM trzecie miejsce open i drugie w grupie wiekowej wywalczył Michał Matusewicz. Marcin Tomczak był czwarty open, ale pierwszy w kategorii, drugie miejsca w grupach wiekowych zajęli Joanna Baj i Tomasz Hepner, a trzecimi miejscami na podium w kategoriach musieli zadowolić się Jakub Młyńczak i Neal Bailey.

Warto także dodać, że w rywalizacji sztafet mieszanych bezkonkurencyjna okazała się drużyna GVT, w skład której weszli Paulina Kotfica, Zbigniew Gucwa i Dzmitry Prudnikau.

Wyjątkowy start w Żninie

Zawodnicy ze Świebodzic startowali także w Enea Triathlon Żnin, gdzie w kategoriach na dystansie 1/4 IM triumfowały Paulina Bohater i Julia Świątek. Łukasz Malaczewski, założyciel fundacji „Fizjotriterapia. Follow your dreams”, startował z niepełnosprawnym Norbertem.

Ekstremalne wyzwanie w Diablaku

Konrad Tomasiak wziął udział w Diablak Beskid Extreme Triathlon, górskim trójboju z metą na Skrzycznem, najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego, wchodzącym w skład Korony Gór Polski. Na dystansie 1/4 IM nie miał sobie równych. Dodajmy, że rok temu wygrał dystans 1/2 IM. Teraz, jak sam zapowiedział, czas na pełen dystans w tych wyjątkowo trudnych zawodach, w których tylko na rowerze na 50-kilometrowej trasie do pokonania miał 1400 metrów przewyższenia! Swoich sił w tych zawodach próbowali także Łukasz Świątek oraz Grzegorz Kalinowski.

Udane zawody Nawracaja

W Karkonoszach po raz trzeci z rzędu Michał Nawracaj wygrał Seidorf Mountain Triathlon. Na starcie 5 stopni ciepła, bardzo zimna woda w jeziorze, deszcz i mocny wiatr nie przeszkodziły mu dobrze otworzyć triathlonowego sezonu.

Znakomite wyniki w ME, w Olsztynie

Wisienką na torcie weekendowych zmagań zawodników GVT BMC 3SOFT Świebodzice jest brązowy medal Mistrzostw Europy w triathlonowym supersprincie, który w Olsztynie wywalczyła Julita Sikora. Zawodniczka GVT musiała uznać wyższość dwóch Brytyjek, ale zwieńczeniem startu w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych – w deszczu i wietrze – było nie tylko trzecie miejsce, lecz również jej życiowy rekord na tym dystansie!

Miniony weekend dowiódł zarówno siły, jak i wszechstronności naszego klubu – mówi Zbigniew Gucwa, dyrektor sportowy i trener GVT BMC 3SOFT Świebodzice. – Prognostykiem kolejnych sukcesów był udany piątkowy start dzieci z Pho3nix Academy powered by GVT, które w Sierakowie aż cztery razy stawały na podium w duathlonie i rywalizacji biegowej. Jestem bardzo zadowolony ze startów naszej młodzieży, zawodników kategorii Age Group i PRO. To były fenomenalne starty! Cieszę się, że są zarówno przygotowani do zawodów, jak i zmotywowani, bo sezon się rozkręca.  Więc liczę, że będą kolejne podia na najważniejszych imprezach w Polsce – dodaje Gucwa.

Kolejny start zawodników GVT już w najbliższą sobotę w Borzygniewie, gdzie będą wspierać podopiecznych fundacji „Fizjotriterapia. Follow your dreams” w ich triathlonowych zmaganiach.

materiały prasowe
zdjęcia: Andrzej Gucwa | Foto: Sztos

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X