Poradnik

#ZapytajTrenera. Fachowcy odpowiedzą na Twoje pytania

Nie masz trenera lub nie znasz żadnego, a chciałbyś/chciałabyś o coś zapytać? Pomożemy!

Jak często zdarza Wam się, że chcielibyście zapytać trenera o coś, ale go nie macie? Szczególnie dotyczy to osób, które dopiero zaczynają przygodę z triathlonem. W TriathlonLife.pl rozpoczynamy cykl #ZapytajTrenera.

Wy przesyłacie na maila lub wpisujecie w komentarzach pod tekstem lub na FB pytanie, a my zwracamy się z prośbą o odpowiedź do trenera, a nawet dwóch, trzech, tak aby temat był jak najbardziej wyczerpany. Przygotowujemy odpowiedź i publikujemy w tekście na portalu TriathlonLife.pl

Pomogą specjaliści

O pomoc w realizacji akcji #ZapytajTrenera poprosiliśmy kilku specjalistów, którzy zgodzili się w miarę możliwości czasowych odpowiadać na pytania. Do grona ekspertów przyłączyli się już pierwsi trenerzy, kolejność alfabetyczna:

Jakub Czaja były biegacz długodystansowy. Uczestnik igrzysk, mistrzostw świata i Europy. Dietetyk. Ciągle pozostaje aktywny, starując m.in. w imprezach triathlonowych. Trener biegaczy, kolarzy i triathlonistów.

Jakub Czaja

Anna Halska absolwentka kierunku Wychowanie Fizyczne oraz trenerka przygotowania motorycznego w sportach wytrzymałościowych na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Posiada również certyfikat trenera personalnego oraz konsultanta żywieniowego.

Anna Halska

Tomasz Kowalski ukończył SGH oraz AWF w Warszawie. Pierwsze kroki w sporcie wyczynowym stawiał w Warszawskim Klubie Kolarskim, gdzie ścigał się w kategoriach juniorskich. Pasją do triathlonu zaraził się na studiach i do dzisiaj nie może się wyleczyć. W latach 2015-2016 trener główny Kadry Narodowej i koordynator szkolenia olimpijskiego w Polskim Związku Triathlonu. Trener m.in Marcina Koniecznego.

Tomasz Kowalski w środku

Radosław Kozal trener prowadzący szkolenia dla amatorów kolarstwa oraz instruktorów indor cycling FTI Cycling

Radosław Kozal

Mikołaj Luft triathlon uprawia od 13. roku życia. Z początku była to zabawa, która z czasem przerodziła się w prawdziwą pasję i sposób na życie. Po latach startów na krótkich dystansach w 2012 roku rozpocząłem karierę PRO. Wtedy na dobre przeszedł na długie dystanse ścigając się w różnych zakątkach świata na zawodach z serii IRONMAN i IRONMAN 70.3

Mikołaj Luft

Rafał Medak z triathlonem związany od 13 lat. Z powodzeniem łączył karierę w bankowości ze szkoleniem, coachingiem i rywalizacją w triathlonie. Jako trener ma wyjątkową możliwość zrozumienia wymagań związanych z intensywnym stylem życia, stosując jednocześnie zasady treningów Trisutto.com u sportowców, którzy mają ograniczoną ilość czasu na trening.

Rafał Medak pierwszy z prawej

Mariusz Olejniczak najszybszy Polak na Hawajach. W Kona w 2018 roku „wykręcił” 8:46:50. Mieszka i pracuje w Irlandii, gdzie prowadzi klub No1Fitness i grupę No1Triathlon. Prowadzi w klubie zajęcia grupowe na trenażerach, treningi funkcjonalne, zajęcia siłowe typu crossfit oraz treningi obwodowe. Prowadzi także kilkunastu triathlonistów indywidualnie.

Mariusz Olejniczak

Tomasz Spaleniak triathlonie już ponad 10 lat. Jako zawodnik zdobywał miejsca w TOP5 na MP w triathlonie oraz medale MP w duathlonie. Posiada certyfikat ukończenia kursu trenerskiego Trisutto. Jest to prestiżowe szkolenie w u najbardziej utytułowanego trenera w triathlonie Bretta Suttona i jego zespołu. Tomasz swoje doświadczenie teoretyczne i praktyczne wykorzystuje skutecznie we własnym treningu oraz podopiecznych. Pomaga innym od wielu lat, a od 2016 roku prowadzi własny Team chcąc w ten sposób m. in. tworzyć społeczność ludzi o wspólnej pasji.

Tomasz Spaleniak pierwszy z lewej

Marcin Waniewski żywa legenda polskiego triathlonu, który uprawia od 19 lat. Jako zawodnik, i jako trener do zadań podchodzi z najwyższym zaangażowaniem. Od kilku lat z powodzeniem trenuje zarówno zawodników PRO, jak i amatorów.

Marcin Waniewski

Kolejni trenerzy dołączają do akcji…

Paweł Janiak w 2015 roku rozpoczął pracę w Polskim Związku Triathlonu jako trener asystent oraz trener koordynator, zdobywając doświadczenie oraz profesjonalne podejście do treningu. Podczas 4 letniej pracy współpracowałem z trenerami takimi jak Tomasz Kowalski, Filip Przymusiński, Zbigniew Gucwa czy Juan Rodriguez Biehn. Prowadził testy mocy kolarskiej, testy biegowe, testy pływania podczas zgrupowań kadry narodowej oraz testów TalentID. Wraz z trenerem Tomaszem Kowalskim w instytucie sportu organizowałem konferencje szkoleniowo-metodyczne dla trenerów oraz instruktorów triathlonu. Zdobyte doświadczenie pomaga mi traktować triathlon holistycznie.

Paweł Janiak

Przemysław Szymanowski założyciel SZYMANOWSKI Triathlon Team. Brązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata i nadziei olimpijskich. Zdobywca 50 medali Mistrzostw Polski w triathlonie, duathlonie i aquathlonie. Triathlon uprawia od 2000 roku, wcześniej duathlon od 1998 roku. Magister Wychowania Fizycznego. Trener triathlonu i pływania od 2010 roku. Czynny zawodnik czołówki Polski, zawsze dąży do wybranego przez siebie i podopiecznych celu. Swoje długoletnie doświadczenie chętnie przekazuje swoim podopiecznym, którzy z roku na rok rozwijają się pod jego okiem. W karierze trenerskiej brązowy medal Age Group Sebastiana Kwiecińskiego na sprincie oraz brązowy Marii Pytel na olimpijce w elicie. Na 1/2 Ironmana najlepszy rezultat jego podopiecznego Age Group to 4h29minut i 35sek., a na całym IM 10h i 15 minut. Jego priorytetem jest rozwijanie zawodnika, aby czerpał radość z treningów i startów w triathlonie, a przy okazji poprawiał swoje rekordy życiowe.

Przemysław Szymanowski

Marcin Dybuk, TriathlonLife.pl
marcin@triathlonlife.pl


Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X