PoradnikWiadomości

Zapraszamy do Forum TriathlonLife.pl

Po pierwsze nowa szata graficzna. Po drugie podcasty. Po trzecie Forum TriathlonLife.pl. Tak w skrócie można by podsumować pierwsze urodziny naszego portalu. Trochę więcej o powstaniu i działalności zdradza Marcin Dybuk, założyciel i redaktor naczelny.

– Pięć lat temu, kiedy debiutowałem w Triathlon Gdańsk, wcześniej pokonując strach przed wodą i ucząc się pływać pomyślałem sobie, że chciałbym tę nową pasję połączyć z pierwszą, dziennikarstwem. Wtedy też pojawiła się po raz pierwszy myśl o założeniu portalu – mówi Marcin Dybuk, założyciel i redaktor naczelny TriathlonLife.pl. – Poznawałem sport, ludzi i przyglądałem się. Uczyłem. Podjąłem współpracę z jednym z istniejących portali, ale nasze wizje okazały się różne. Przez trzy lata razem z Aldoną, moją żoną i Adamem Greczyło współorganizowałem cykl imprez Triathlon Energy. W trzecim roku tej działalności założyłem portal TriathlonLife.pl. Później nasze drogi z Adamem się rozeszły (w przyjaźni – dop. red.), a ja wolny czas dzieliłem na treningi i portal. Od tego czasu minął już rok, a my się cały czas chcemy rozwijać.

Właśnie zostało „odpalone” forum

– Krzysiek Kajetanowicz, który prowadzi na naszym portalu kalendarz imprez zwrócił się z taką propozycją – wyjaśnia Marcin. – Sprawdziłem, czy mamy takie możliwości. Kiedy się okazało, że tak i zrobiliśmy to. Już działa www.forum.triathlonlife.pl

To nie jedyna zmiana, można powiedzieć z okazji urodzin TriathlonLife.pl. Pierwszą była szata graficzna. Już poprzednia była ciekawa, ale ta stworzyła nowe możliwości. A to dla małego zespołu redakcyjnego ważne.

– Nie byłoby tych zmian zarówno szaty, jaki forum gdyby nie współpraca z działem IT Ironman Inspiration. Chłopaki czują bluesa. Zarówno triathlonowego, jak i informatycznego. Należą się im wielkie brawa i podziękowania – twierdzi redaktor naczelny.

Trwają prace także nad wprowadzeniem podcastów. Pierwsze dwa już nagrane. Niebawem pojawią się na stronie. Co jeszcze?

Mały zespół TriathlonLife.pl

– Można powiedzieć, że cały czas coś się dzieje. Pojawiły się pierwsze pytania o reklamy. Miesięcznie mamy prawie 20 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy generują niemal 100 tysięcy odsłon. To już fajny wynik, który pozwala myśleć też o takiej współpracy, a co za tym idzie dalszym rozwoju – dodaje Marcin Dybuk. – Ponadto szukamy nowych pomysłów, a także pasjonatów, którzy chcieliby w jakiś sposób dołączyć do nas. Prawda jest taka, że portal od strony redakcyjnej tworzą dwie osoby. Oprócz mnie, a pracuję na etat i mam jeszcze przyjemność być mężem i ojcem trójki dzieci, teksty pisze Przemek Schenk. Młody absolwent dziennikarstwa, który dopiero od roku uczy się tego sportu. Może udam mi się go namówić do debiutu w triathlonie w 2020 roku. Od czasu do czasu coś napisze Joanna Skutkiewicz, Piotr Wiśniewski, Maciej Mikołajczyk i niżej podpisany, ale prawda jest taka, że wszystkie dotychczasowe środki na działalność TriathlonLife.pl szły z mojej prywatnej kieszeni i nie zawsze mam na kolejne teksty. A chciałbym mocniej z nimi współpracować. No i oczywiście ciągle walczymy z brakiem czasu na realizację wszystkich pomysłów. To co mi najbardziej doskwiera to literówki i niekiedy błędy stylistyczne i merytoryczne w tekstach. Wiem, że są, ale jak się ścigamy z zegarem chcąc jak najszybciej przekazać triathlonistom najważniejsze i najciekawsze informacje, to tak się dzieje. Jednak wiem, że nasi Czytelnicy mają dużo cierpliwości do nas i wybaczają nam takie wpadki. Ale mogę dać słowo, że i nad tym staramy się pracować.

Tak więc nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do korzystania z Forum TriathlonLife.pl i lektury kolejnych tekstów na portalu, a niebawem także słuchania podcastów.

Dawid Majakowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X