Wiadomości

Zainspirował go Sanders. Były zawodnik UFC wystartuje w triathlonie

Triathlon przyciąga coraz więcej osób oraz osobistości z innych dyscyplin. Takim przykładem jest Paul Felder – były zawodnik UFC.

Były zawodnik MMA, a obecnie komentator największej federacji tego sportu na świecie – UFC, będzie gwiazdą ekskluzywnego serialu filmowego kręconego przez Professional Triathletes Organization (PTO), który przedstawi kulisy PTO Tour.

Następnym etapem będzie start Paula Feldera jako AG w najbliższą niedzielę (15 maja) na Venice Beach w PTO Pro Am Herbalife Los Angeles, w mieszanym wyścigu sztafetowym, rozgrywanym na dystansie olimpijskim – 1500 m pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

– Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy wejście Paula do sportu, to świetna okazja do opowiadania historii, gdy elitarny sportowiec z innej dyscypliny chce zmierzyć się z wymagającym światem triathlonu. Wyciągnęliśmy rękę, aby odbyć wspólną pracę –  wyjaśnia szef PTO Content, Nick Shakinovsky, który wcześniej pracował jako dyrektor Content EMEA dla UFC. – Znajdywanie fascynujących historii, które bawią świat triathlonu, ale także przemawiają do fanów sportu na całym świecie i inspirują ich do oglądania, angażowania, a nawet uczestnictwa, to coś, co nas pasjonuje. Paul to niesamowita postać i naturalny gawędziarz, a jego podróż do triathlonu to coś, czego nie możemy się doczekać – dodał Shakinovsky.

Pierwszy teaser już dostępny

Jest już dostępny pierwszy 10-minutowy teaser. Odcinek został zatytułowany „Duch walki”.  Zawiera refleksje na temat dotychczasowej kariery Feldera; jak dostał się do triathlonu i co chce osiągnąć w tym sporcie.

– Wspominam moją karierę w UFC i jestem z tego zadowolony. Nie dotarłem tam, gdzie dążyłem. Chciałem zostać mistrzem. Ale jest tylko kilku facetów, którzy kiedykolwiek mogą powiedzieć, że byli mistrzami – mówi Felder, który był znany jako „Irlandzki Smok”, dopóki nie wycofał się z walk w maju 2021 roku. Jego rekord w MMA wynosi 17-6. Obecnie jest komentatorem UFC.

Sanders stał się wzorem

Paul Felder nie ukrywa, że inspiruje się jednym z najlepszych triathlonistów na świecie – Lionelem Sandersem.

– Mam obsesję na punkcie patrzenia na ludzi, którzy są w czymś naprawdę dobrzy — mówi Felder. – Kiedy triathlon zaczął wkradać się do mojego życia, moją uwagę zwrócił Lionel Sanders. Ćwiczenia i liczby, które wykonywał, były niesamowite. Zacząłem wchodzić w ten sport. Pełny dystans, połowa dystansu, cokolwiek. Znalazłem triathlon dzięki Lionelowi, a teraz chcę zaangażować się w ten sport. Chcę być na szczycie mojej grupy wiekowej. Dla mnie bycie zawodowym sportowcem, to przekraczanie granic i za każdym razem posuwanie się nieco dalej – dodaje Felder.

Były zawodnik UFC może liczyć na wsparcie nowego przyjaciela i mentora, Lionela Sandersa, który jako fan MMA szybko wziął Feldera pod własne triathlonowe skrzydła.

– To, co kocham w Paulu, to że podchodzi do triathlonu w taki sam sposób, w jakim walczył w MMA. Pełne zaangażowanie – powiedział Sanders.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X