Piotr Młynarczyk ukończył 10-cio krotnego Ironmana

Na co dzień jest informatykiem. Specjalizuje się w długich dystansach. Ukończył już podwójnego oraz pięciokrotnego Ironmana. Teraz dokonał tego na jeszcze dłuższym dystansie. I zajął trzecie miejsce.

Zawodnicy startujący w Meksyku podczas Deca Ultra Tri Leon mieli do pokonania dystans 10-krotnego Ironmana czyli 38 kilometrów pływania, 1800 km jazdy na rowerze oraz 422 kilometrów biegu. Wśród startujących znalazł się Piotr Młynarczyk.

Problemy na trasie

Start Polaka nie przebiegł bez problemów. W pewnym  momencie dopadła go infekcja. Dzięki sprawnemu działaniu jego supportu był w stanie kontynuować wyścig. Podczas tego wyczerpującego wysiłku uległ także wypadkowi na rowerze, ale skończyło się tylko na zadrapaniach oraz siniakach.

Piotr Młynarczyk triathlon

Jednak te problemu nie przeszkodziły mu w osiągnięciu dobrego wyniku. Z czasem 287:55:07 ukończył zawody na trzecim miejscu. Szybsi byli od Piotra Młynarczyka tylko Austriak Norbert Luftenegger (252:18:33) oraz Niemiec Tristan Vinzent (259:41:11).

Spełnienie marzeń

Ukończenie tego morderczego dystansu było dla Młynarczyka wielkim marzeniem. Choć jakiś czas temu jeszcze wątpił w powodzenie tego przedsięwzięcia.

– Moim marzeniem jest wystartowanie na dystansie 10-krotnego Ironmana – mówił w rozmowie z TriathlonLife.pl Piotr Młynarczyk. – Wiem, jednak, że jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Sam start to około 10 tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć koszty logistyczne, czyli co najmniej drugie tyle. Niestety, marzenia kosztują, ale warto marzyć i dążyć do celu – dodawał.

Osiągnął jednak ten cel. Mimo bólu oraz wielkiego wyczerpania ukończył morderczy dystans, jakim jest 10-krotny Ironman. Gratulujemy!