Wiadomości

XXII. edycja Castle Triathlon Malbork – zapisy już 1 października

Triathloniści po raz kolejny ruszą na zamek! Emocje po ostatniej edycji jeszcze nie opadły, zawodnicy wciąż przeżywają wzloty i upadki, a organizatorzy kłują żelazo, póki gorące i ogłaszają termin przyszłorocznych zawodów.

Już 2-3 września 2023 odbędzie się XXII edycje Castle Triathlon Malbork! Zapisy ruszają w sobotę 1 października 2022 o godz. 12:00.

Wyjątkowe zawody z niesamowitą atmosferą

Zawody w Malborku to najbardziej epickie zawody triathlonowe w Polsce! Takiej atmosfery jak tutaj nie da się odtworzyć nigdzie. Niezwykła lokalizacja, zawody na terenie Zamku w Malborku i gorąca, sportowa atmosfera sprawiają, że co roku na listach startowych pojawiają się zarówno debiutanci, jak i elita polskiego triathlonu.

Tradycyjnie zawody Castle Triathlon Malbork rozegrają się na czterech dystansach: na pełnym dystansie IM, 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM! Pierwszego dnia zawodów (sobota, 02.09.2023) ścigać się będą zawodnicy, którzy wybiorą krótsze dystanse, czyli: 1/4 IM oraz 1/8 IM. W niedzielę (03.09.2024) na start ruszą triathloniści z 1/2 IM oraz z pełnego dystansu IM! Od wielu lat na pełnym dystansie IM rozgrywane są zawody z rangą Mistrzostw Polski.

Podczas Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego w 2023 na każdym z dystansów będzie można powalczyć o tytuł Mistrza i Mistrzyni Malborka. Udział w zmaganiach mogą wziąć jedynie zawodnicy i zawodniczki z miasta Malborka, którzy przy zgłoszeniu wpiszą Malbork w polu “miasto”.

Rywalizacja najmłodszych

Podobnie jak w poprzednich latach rywalizować będą również dzieci. Najmłodsi, już od pierwszego roku życia, będą mieć do pokonania odcinek 200 m. Starsi, w wieku 8 – 11 lat do przebiegnięcia będą mieli 500 m, a młodzież w wieku 12-15 lat muszą zmierzyć się z dystansem 1000 m. Przypominamy również, iż młodzież w wieku powyżej 14 roku życia może wystartować razem z dorosłymi w zawodach triathlonowych Castle Triathlon Malbork 2023 na dystansie 1/8 IM (start indywidualny lub w sztafecie).

Wyjątkowy patron zawodów

Oprócz wyjątkowej atmosfery Castle Triathlon Malbork, od lat ma  wyjątkowego patrona, czuwającego nad wszystkimi zawodnikami.

Bartosz Kubicki był triathlonistą i wybitnym kolarzem, który w 2009 r. został śmiertelnie potrącony podczas treningu kolarskiego. Organizatorzy za zgodą jego rodziców zawody nazwali jego imieniem, aby na zawsze uczcić pamięć o tym wyjątkowym człowieku.

Kto choć raz wystartował w Malborku, na pewno tu wróci, a Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili,  mają ku temu okazję już 2 i 3 września 2023 roku.

Zostań rycerzem triathlonowego zakonu, podbij zamek i ciesz się wieczną chwałą! Zapisy na Castle Triathlon Malbork 2022 ruszą już w sobotę 1 października 2022 o godz. 12:00.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X