Wiadomości

#wystartujępóźniej. PZTri apeluje w sprawie pandemii

Polski Związek Triathlonu rozpoczyna akcję i apeluje o solidarność z organizatorami, których imprezy są zagrożone. “Pozostawienie wpisowego w przypadku odwołania imprez lub zmiany terminu zawodów” – przekonują działacze.

Z tego względu PZTri wystosował w stronę wszystkich triathlonistów specjalny list. Co się w nim znajduję?

Niezwykle trudna sytuacja

– Znaleźliśmy się w środku niezwykle trudnej i szybko zmieniającej się sytuacji wynikającej z ogłoszonej pandemii wirusa COVID-19 – czytamy w liście Polskiego Związku Triathlonu. –  Wszystkich dotykają obostrzenia, wynikające z troski o zdrowie i bezpieczeństwo nie tylko nas, zawodników, ale także naszych rodzin i najbliższych. Sytuacja zmienia się dynamicznie i na tą chwilę nie jesteśmy w stanie określić daleko idących konsekwencji – pisze PZTri.

PZTri

Możliwe scenariusze

– Wiemy już, że w związku z decyzjami administracyjnymi, nie będzie możliwe przeprowadzenie co najmniej części zawodów w kalendarzu multisportowym według wcześniej ogłoszonych planów – informuje PZTri. – Organizatorzy zawodów oraz Polski Związek Triathlonu pozostają w stałym kontakcie, a także śledzą na bieżąco sytuację epidemiczną w kraju i za granicą. Z pewnością część imprez będzie musiała zostać przełożona na inny termin w 2020 roku. Niewykluczony jest także scenariusz, że w tym sezonie nie odbędą się żadne zawody multisportowe, a najbliższe zmagania będą możliwe dopiero po opanowaniu sytuacji w kraju i na świecie – czytamy.

Potrzebna jedność

– W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, musimy szczególnie mocno pokazać jedność środowiska triathlonowego. Potrzeba okazać sobie wzajemne wsparcie i zrozumienie dla “siły wyższej”, która w nagły sposób zmieniła rzeczywistość, w której dotychczas funkcjonowaliśmy. Polski Związek Triathlonu wraz z organizatorami imprez multisportowych zwraca się do Was z apelem o stosowanie się do zaleceń administracji rządowej i samorządowej, a w szczególności dbanie o zdrowie Wasze i Waszych najbliższych. Korzystając z okazji, prosimy o śledzenie na bieżąco komunikatów odnośnie ewentualnych zmian terminów zawodów, które będą pojawiały się na stronie Związku w zakładce #wystartujępoźniej oraz na stronach organizatorów – czytamy dalej.

Trudne decyzje organizatorów

– Prosimy też Was o zrozumienie i zaakceptowanie faktu, że nikt nie mógł przewidzieć pandemii, z którą przyszło się nam zmierzyć. Dotyczy to w szczególności organizatorów imprez multisportowych, którzy w najbliższym czasie będą zmuszeni podejmować ciężkie decyzje związane z odwoływaniem, czy też przesunięciem terminów imprez na drugą część roku lub na sezon 2021. Organizatorzy imprez sportowych musieli już podjąć szereg działań związanych z organizacją wydarzeń oraz ponieść znaczne koszty, aby zaplanowane zawody mogły zostać przygotowane zgodnie z planem. Ważne, aby mieć świadomość, że zdecydowaną większość kosztów organizacji zawodów organizatorzy już wydatkowali poprzez zamówienie elementów pakietów startowych lub zakontraktowanie konkretnych usług. Dlatego jakiekolwiek kroki zmierzające do przeniesienia terminu imprezy lub jej odwołanie zawsze będzie wiązało się ze zwiększeniem kosztów organizacyjnych w przyszłości. Pandemia okazała się dla nich nie tylko problemem w sferze zdrowia, ale przede wszystkim niespodziewanym zagrożeniem związanym z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą – informuje PZTri.

Nowa akcja PZTri

– W tej sytuacji prosimy Was o zrozumienie i dołączenie się do naszej akcji #wystartujępóźniej w ramach, której okazujemy solidarność środowiska triathlonowego – apeluje PZTri. – To będzie realizowane poprzez pozostawienie wpisowego w przypadku odwołania imprez lub zmiany terminu zawodów – kończy Polski Związek Triathlonu.

Trening z Marcinem Koniecznym

Zostanie ogłoszona akcja PZTri Bike Challenge, czyli wspólny trening kolarski online z jednym z najbardziej znanych polskich triathlonistów – Marcinem Koniecznym. To wydarzenie jest zaplanowane na 4.04.2020 o godzinie 9. Podczas tego eventu będzie prowadzona zbiórka pieniężna na podopiecznych Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Jutro o godzinie 12 zostanie opublikowany komunikat Zarządu PZTri w sprawie możliwości odwoływania imprez triathlonowych w Polsce. Będę wdzięczny za zapoznanie się komunikatem. Wraz z tą informacją rozpocznie się wspomniana akcja #wystartujępoźniej. Zostaną opublikowane filmy z zawodnikami kadry narodowej, którzy wspierają tę inicjatywę.

materiały prasowe
foto: materiały prywatne, PZTri

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

1 komentarz

  1. A jak organizatorzy są solidarni z zawodnikami, który nie mogą wystartować w zawodach? Czy umożliwiają przeniesienie wpisowego na inne zawody lub zbycie pakietu dla innego zawodnika? W większości nie. Na przykład Labosport każę sobie dopłacać różnicę w opłacie startowe zaj dokonanie zmiany imienia i nazwiska w tabelce excela czy gdzie tam wpisują zawodników. Źle nie życzę, ale część organizatorów może odczuć na własnej skórze “co dajesz to do ciebie wraca” i oby wyciągnęli z tego wnioski i rzeczywistość dała im jednak możliwość wprowadzenia ich w życie w tym biznesie a nie po plajcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X