Wiadomości

Wystartuj w Porta Stoneman Triathlon Wejherowo 2022

Już za kilka dni odbędzie się finałowa impreza cyklu Stoneman Triathlon.

Pływanie w krystalicznie czystej wodzie, szybka trasa rowerowa i bardzo widowiskowy bieg po parku. Wyścigi triathlonowe na trzech dystansach oraz bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży! Triathlonisto, nie zwlekaj i zapisz się już dziś, zapisy on-line otwarte tylko do poniedziałku 8 sierpnia. Po dwóch edycjach: w Pucku oraz w Szemudzie, wielkimi krokami zbliża się finał cyklu Stoneman Triathlon 2022!

Darmowy transport dla wszystkich uczestników wraz z rowerami

Organizatorzy też wyciągają rękę do zawodników i proponują pewną pomoc logistyczną.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w naszej imprezie. Wszyscy zawodnicy mogą skorzystać z darmowego transportu z Wejherowa (strefa T2 i meta) do Bieszkowic (start i strefa T1). Ponadto do autobusów będzie można zabrać rowery. Upraszczamy logistykę do minimum, chcemy aby zawodnicy nie tracili zbędnego czasu na załatwianie formalności przedstartowych – mówi Łukasz Meyer, organizator Stoneman Triathlon.

Każdy zawodnik ma do wyboru starty na trzech dystansach:

– SPRINT (750m pływania- 20km jazdy na rowerze- 5km biegu),

– MEGA (1500m pływania- 40km jazdy na rowerze- 10km biegu),

– MINI (200m pływania – 12km jazdy na rowerze- 2,5km biegu).

Do mety w amfiteatrze

Trasa pływacka wyznaczona jest w jednym z najczystszych jezior w Polsce- w j. Zawiat w Bieszkowicach, w gminie Wejherowo. Trasa rowerowa przebiega po bardzo dobrej jakości drogach asfaltowych. Bieg w całości prowadzi po alejkach spacerowych w Parku Majkowskiego w Wejherowie. Meta zlokalizowana jest w amfiteatrze

Liczy się udział i dobra zabawa

Ponadto odbędą się bezpłatne wyścigi dla dzieci i młodzieży: mini kids run (3-7 lat) na dystansie 300m oraz mega kids run (8-15 lat) na dystansie 600m. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz siatkę z upominkami od sponsorów i partnerów. Obowiązuje limit 200 startujących.

Pomysł na rodzinną niedzielę

Miasteczko zawodów będzie tętniło życiem przez cały dzień. Organizatorzy przygotowali dla uczestników i ich bliskich mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce dla dzieci, poczęstunek lokalnymi specjałami oraz bogatą strefę expo.

materiały prasowe

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X