Wiadomości

Wyjątkowy start rodziny Malaczewskich i Arona

Na starcie Sprint Triathlon Gdynia zameldowała się też wyjątkowa sztafeta Łukasza Malaczewskiego z córkami, która wystartowała razem z Aronem.

Było super, nie wiemy, co mamy więcej powiedzieć – przyznały na mecie uśmiechnięte Malwina i Maja Malaczewskie, które wspierały ojca jako członkinie sztafety. Dodały też, że to nie był ich ostatni raz i można w przyszłości spodziewać się drużyny Malaczewskich na trasach triathlonowych.

Dobrze bawił się też Aron, który w czasie startu miał specjalny gwizdek, dzięki któremu dopingował zawodników podczas poszczególnych konkurencji.

Podwójne wzruszenie

Dla Łukasza Malaczewskiego to też był wyjątkowy start. Jest znany z tego, że zazwyczaj startuje w tandemie z osobami z niepełnosprawnością (najczęściej są to dzieci), ale w tym roku wyznaczył sobie dodatkowy cel, aby w Gdyni, która jest dla niego wyjątkowym miejscem (startował tam dwukrotnie z Jasiem Kmieciem), wystartować z córkami.

Dziwnie się czułem. Stałem na brzegu i patrzyłem, jak córka płynie z dzieckiem. Ten moment był dla mnie wyjątkowy. Do tego Aron był bardzo aktywny. Dopingował mnie przez całą drogę na rowerze. Malwina na biegu też to słyszała. To było wyjątkowe wydarzenie. Dla mnie Gdynia jest cudownym miejsce i uwielbiamy tutaj przyjeżdżać. Cały czas czekałem na ten start. W tym miejscu rozpoczynałem przygodę z Jasiem. Rok temu startowałem z Agnieszką, a teraz z Aronem i córkami. Ogromne wzruszenie, radość i duma z moich dzieci, że idą w takim kierunku. Mam nadzieję, że zainspirujemy wiele osób do startu w tego typu sztafetach – mówił wzruszony Łukasz Malaczewski, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Triathlonista nie chce zdradzać, w jakich jeszcze wystartuje konfiguracjach. Zapewnia, że coś wymyśli. Nam pozostaje jedynie cierpliwie czekać na kolejne wyjątkowe inicjatywy Łukasza Malaczewskiego.

Spieszymy też donieść, że portal został także oficjalnym patronem medialnym Łukasza i jego fundacji. Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że dołączamy do jednej z najbardziej wyjątkowych triathlonowych rodzin w Polsce!

Marcin Dybuk

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X