Wiadomości

Wygrana Pyszki-Bazan i Kalaszczyńskiego na 1/4IM w Płocku

Jednym z elementów Garmin Iron Triathlon Płock była rywalizacja na ćwiartce. Faworyci stanęli na wysokości zadania.

Wśród kandydatów do walki o wygraną w Płocku na 1/4IM z pewnością znajdował się Łukasz Kalaszczyński, który postanowił rywalizować w AG. Ponadto,  

Legendarne schody

Trasa triathlonu rozpoczynała się etapem pływackim na Zalewie Sobótka. Następnie na zawodników czekały legendarne schody prowadzące do strefy zmian T1, znajdującej się na zjawiskowym Starym Rynku w Płocku. Warto zaznaczyć, że Płock jest jedynym miejscem w Polsce, gdzie po pływaniu zawodnicy mogli skorzystać ze strefy T0.

Po zakończeniu pierwszej części wyścigu rozpoczynał się etap kolarski, którego trasa prowadziła drogą wojewódzką nr 562 w kierunku miejscowości Biskupice. Triathloniści mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy i zmierzyć się z różnymi wyzwaniami na tej trasie.

Etap biegowy odbywał się na malowniczych uliczkach Starego Rynku w Płocku. Zawodnicy przebiegną obok takich miejsc jak Bazylika Katedralna czy Starokatolicki Kościół Mariawitów, dodających wyjątkowemu charakteru temu etapowi rywalizacji. Trasa biegu prowadziła również promenadą, skąd rozpościera się zachwycający widok na Wisłę – idealne miejsce do robienia epickich zdjęć.

Finisz zawodów znajdował się w centralnym punkcie Starego Rynku, tworząc niezapomnianą atmosferę i dając okazję kibicom na wspieranie ich na ostatnich metrach wyścigu.

Zwycięski Kalach

Z dobrej strony pokazał się Łukasz Kalaszczyński, który mimo że wyszedł z wody na trzeciej pozycji, z ok. 40 sekundami straty do prowadzącego, to na etapie kolarskim objął prowadzenie. Przez resztę wyścigu Kalaszczyński oddalał się od pozostałych rywali.

Ostatecznie wbiegł na metę, z wynikiem 2:00:58. Okazał się szybszy od Michała Światłonia o 4:32. Natomiast trzeci Kamil Duplicki tracił do zwycięzcy 8:40.

TOP5 mężczyzn

  1. Łukasz Kalaszczyński – 2:00:58
  2. Michał Światłoń – 2:05:30
  3. Kamil Duplicki – 2:09:38
  4. Przemysław Szuder – 2:10:49
  5. Dariusz Dąbrowski – 2:13:34

Kolejne zwycięstwo Pyszki-Bazan

Alicja Pyszka-Bazan pozostała na ścieżce zwycięstw. Kilka dni temu w Żyrardowie zwyciężyła na 1/4IM i tym razem było podobnie. Od początku wyścigu nie tylko prowadziła wśród kobiet, ale była też w czołówce OPEN.

Pokonanie trasy zajęło jej 2:13:32, co dało jej nie tylko zwycięstwo wśród Pań, ale też piąte miejsce OPEN. Wyprzedziła Agnieszkę Kropiewnicką (2:24:48) oraz Martę Motylewską (2:26:53).

TOP5 kobiet

  1. Alicja Pyszka-Bazan – 2:13:32
  2. Agnieszka Kropiewnicka – 2:24:48
  3. Marta Motylewska – 2:26:53
  4. Joanna Pomorska – 2:32:05
  5. Marina Streltzova – 2:37:03

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X