Wiadomości

Wygrana Modzelewskiej i Paducha w Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM

Za nami drugie zawody kolejnej edycji zawodów pod dachem od Enea Bydgoszcz Triathlon. To była okazja do sprawdzenia formy przed zbliżającym się sezonem.

Zawody tradycyjnie już odbyły się na najnowocześniejszym, 50-metrowym basenie w Polsce, czyli Astoria Bydgoszcz! Zawodnicy rywalizowali na dystansie supersprincie.

– 300 m pływania w basenie Astorii

– 10 km jazdy na rowerze stacjonarnym z pomiarem mocy

– 3 km biegu na bulwarach przy Brdzie

Od nas możemy dodać, że jak co miesiąc atmosfera była fantastyczna, a zawodnicy i cały zespół przygotowujący zawody świetnie się bawił. Świetne jest to, że udało nam się wspólnie przygotować wydarzenie dla każdego zawodnika, niezależnie od poziomu zaawansowania. Cieszy też zwiększająca się z edycji na edycję liczba kibiców.– podsumował całe wydarzenie Jakub Kubiński dla TriathlonLife.pl, jeden z organizatorów.

Wygrana Paducha

Najlepiej zaprezentował się Paweł Paduch, który zameldował się na mecie, z wynikiem 30:17.

Bardzo lubię ścigać się w triathlonie pod dachem ze względu na super organizację i atmosferę tych zawodów. Start w tej części sezonu jeszcze bardziej zachęca do pracy nad sobą na treningach – powiedział Paweł Paduch po starcie, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Okazał się szybszy od Jakuba Sawiełajca (30:48) oraz Dominika Kuźmicza (32:11).

TOP5 mężczyzn

  1. Paweł Paduch – 30:17
  2. Jakub Sawiełajc – 30:48
  3. Dominik Kuźmicz – 32:11
  4. Kacper Ziemiński – 32:42
  5. Adam Maciejewski – 32:46

Zwycięstwo Modzelewskiej

Najszybszą kobietą była Maria Modzelewska, która wbiegła na metę, z czasem 38:31.

Bardzo lubię te zawody. To jest takie sprawdzenie się samemu ze sobą, do tego dobry trening w okresie przygotowawczym. Nie ukrywam, że też cieszy mnie, że w końcu udało mi się wygrać z Ewą Urbańska (śmiech), bo tyle razy co startowałam, to zawsze byłam za nią.  Chociaż razem od niedawna jesteśmy pod opieką tego samego trenera z klubu Iron Team,  także życzę jej jak najlepiej i doceniam jej osiągnięcia, ale taki smaczek zawsze się przydaje. Do tego cieszy mnie to, że coraz więcej dziewczyn startuje na takich zawodach i w tym roku jest wyższy poziom wśród kobiet. To także zapowiada się dobre ściganie – dzieliła się przemyśleniami po starcie Maria Modzelewska, dla TriathlonLife.pl.

Druga była Martyna Wasilewska (38:51).

Dla mnie takie zawody to taka przyjemna symulacja startów w sezonie letnim. Wszystko dzieje się tak szybko. Można sobie przećwiczyć strefy zmian, przejścia w zegarku, zakładanie butów na mokre stopy itp. Kusząca jest wizja pływania tylko 300 m w pięknym basenie, bardzo przyjemny jest też bieg na trzech krótkich pętelkach .Ale to, co podoba mi się najbardziej, to ATMOSFERA… Cudownie jest spotkać znajome twarze przed, w trakcie, po zawodach i wymieniać spostrzeżenia przy kubeczku ciepłego rosołu w strefie finishera. Choć najlepsze w tych zawodach jest to, że mogę startować z moją siostrą i płynąć z nią ramię w ramię na jednym torze, kręcić kilometry na rowerku obok, czy gonić ją lub uciekać jej na biegu – mówiła Martyna Wasilewska, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Podium uzupełniła Ewa Urbańska (38:56).

TOP5 kobiet

  1. Maria Modzelewska – 38:31
  2. Martyna Wasilewska – 38:51
  3. Ewa Urbańska – 38:56
  4. Dorota Dulińska – 40:47
  5. Adriana Drewczyńska – 40:55

– Zachęcam oczywiście do zapisania się na kolejne edycje zawodów. Następna odbędzie się 11 lutego – zachęca Jakub Kubiński.

Terminy pozostałych zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM

– 11 lutego

– 11 marca

– 8 kwietnia

– 13 maja

Przemek Schenk
foto: Fabryka Kadrów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X