Wiadomości

Wygrana Marty Dzieciątkowskiej w Portugalii

W portugalskiej Alhandrze rywalizowali paratriathloniści. Na starcie zjawiła się m.in.: Marta Dzieciątkowska.

Dla Polki to był ważny start m.in.: z powodów mentalnych, ponieważ jeszcze dwa miesiące temu miała dużego pecha podczas zawodów w Montrealu. Wówczas nie dotarła na metę, z powodu pękniętej kierownicy w rowerze.

Niestety, nie udało się ukończyć zawodów. Po trasie rowerowej zaraz przed strefą zaczęłam schodzić z roweru, wciąż na prędkości. Gdy oparłam ciężar ciała na kierownicy, ona nagle pękła, a ja poleciałam. Rower był po wczorajszym wypadku na pełnym serwisie. Więc wydawało się, że będzie bezpiecznie można dzisiaj wystartować. Na szczęście bez żadnych złamań, ale jestem cała potłuczona i obolała. Strasznie mi przykro, ale co zrobić. Czas na odpoczynek dla ciała i głowy – dzieliła się przemyśleniami Marta Dzieciątkowska, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ważne zwycięstwo

Marta Dzieciątkowska zaliczyła bardzo udany start, w kategorii PTS5. Pokonanie trasy zajęło jej 1:20:49. Udało się jej wyprzedzić Cristinę Mirandę Zambrano o 4:49. Reprezentantka Polski nie kryła radości, dzieląc się wrażeniami z portalem TriathlonLife.pl.

Jestem już drugi raz w tym miejscu. Kojarzyłam trasę pływacką bardzo dobrze, bo było z prądem. Akurat dzisiaj trafiliśmy na pływanie pod prąd i wszyscy się mocno zaskoczyliśmy. Cieszę się, bo w końcu udało mi się ukończyć zawody, będąc w pełni sił i bez żadnych nieszczęśliwych wypadków. Dalej lecę z treningami, bo czekają mnie jeszcze dwa starty w tym sezonie – mówiła zadowolona Marta Dzieciątkowska, specjalnie dla Triathlonlife.pl.

Liczby Dzieciątkowskiej

pływanie: 19:50 / T1: 1:10 / rower: 36:26 / T2: 1:13 / bieg: 22:10 / finisz: 1:20:49

Przebieg trasy

PTS5 – Łagodne upośledzenia. Zarówno w segmencie rowerowym, jak i biegowym. Sportowcy po amputacji mogą używać zatwierdzonych protez lub innych urządzeń wspomagających. Obejmuje sportowców z porównywalnym ograniczeniem aktywności i upośledzeniem, ale nie wyłącznie, niedoborem kończyn, wzmożonym napięciem mięśniowym, ataksją i/lub atetozą, upośledzoną siłą mięśni lub zakresem ruchu.

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X