Wiadomości

Wygrana Kuby Gajdy podczas OOM mistrzostw Polski w juniorach młodszych

Podczas Triathlon Kraków-Niepołomice ścigali się juniorzy młodsi w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – mistrzostw Polski na supersprincie.

Wyścig zapowiadał się ciekawie. Na trasie pojawili się m.in.: Karol Armuła, Wiktor Zasada, Stanisław Ptaszyński, Kuba Gajda, czy Tymon Horsten.

Mieli do pokonania 400 m pływania / 10 km jazdy na rowerze / 2,5 km biegu. Dozwolony był też drafting. Temperatura wody wynosiła 25,6 st. C, a odczuwalna: 20,7 st.C.

Szybkie pływanie Armuły

Najszybciej etap pływacki pokonał Karol Armuła. Zawodnik z Krakowa wyszedł z wody, z czasem 5:11. Okazał się szybszy na tej części trasy od Mateusza Osełkowskiego o trzy sekundy. Na trzecim miejscu znajdował się Norbert Gorzeń (5:20).

Roszady na rowerze

Na trasie kolarskiej doszło do wielu roszad. Utworzyła się kilkuosobowa grupa, która prowadziła w stawce. W jej skład wchodzili: Kuba Gajda, Karol Armuła, Stanisław Ptaszyński, Wiktor Zasada, Tymon Horsten, Wiktor Ziółko, Michał Pisanko oraz Mateusz Osełkowski. Różnice w tej grupie między poszczególnymi zawodnikami wynosiła w przedziale ośmiu sekund.

Kluczowe rozdanie na biegu

Na trasie biegowej najlepiej odnaleźli się Gajda i Armuła. Choć na ostatnich metrach przyśpieszył pierwszy z nich. Ostatecznie to Kuba Gajda cieszył się ze zwycięstwa. Przekroczył metę, z czasem 30:22, wyprzedzając Karola Armułę o cztery sekundy.

Podium uzupełnił Stanisław Ptaszyński (30:33).

TOP5 juniorów młodszych

  1. Kuba Gajda – 30:22
  2. Karol Armuła – 30:26
  3. Stanisław Ptaszyński – 30:33
  4. Wiktor Zasada – 30:54
  5. Wiktor Ziółko – 30:56

Przemek Schenk
foto: Polski Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X