Wiadomości

Wygrana Kacpra Koszala i Agnieszki Kropiewnickiej w Elblągu na 1/8IM

Szóstym przystankiem tegorocznej edycji cyklu Garmin Iron Triathlon był Elbląg. Na trasie najkrótszego dystansu, czyli 1/8IM, pojawiło się kilku mocnych AG.

Do Elbląga z myślą o rywalizacji na 1/8IM przyjechali m.in.: Agnieszka Kropiewnicka, czy Kacper Koszal, który w tym sezonie zanotował już zwycięstwo w zawodach Garmin Iron Triathlon. Najszybszy był w Ślesinie (1/8IM). Z pewnością chciał powtórzyć ten wyczyn w Elblągu.

Mocne pływanie

Na etapie pływackim najlepiej odnalazł się Dominik Mróz. Wyszedł z wody, z czasem 5:46. Na tej części rywalizacji miał 12 sekund przewagi nad drugim Bartoszem Hoffmannem. Na trzecim miejscu znajdował się Łukasz Wojtyna.

Zmiany na rowerze

Na trasie kolarskiej zaatakował Hoffmann, który objął prowadzenie i z przewagą 48 sekund nad Łukaszem Wojtyną zameldował się w T2. Na trzecie miejsce przesunął się Kacper Koszal, który po pływaniu był siódmy.

Gonitwa na biegu

Ostatni etap rywalizacji był kluczowy w kontekście zwycięstwa. Wiedział o tym Kacper Koszal, który po wyjściu ze strefy zmian mocno zaatakował. Ta taktyka powiodła się i wbiegł na metę z czasem 1:03:26.

– Start w Elblągu traktowałem jako ważny w perspektywie klasyfikacji generalnej cyklu na 1/8IM. Z drugiej strony czułem się niepewnie, bo dwa tygodnie nic nie trenowałem, tylko jadłem i odpoczywałem po Challenge Roth. Odczułem to na etapie pływackim i kolarskim, a biegowo o dziwo byłem w bardzo dobrej dyspozycji i mimo dużej straty po rowerze po dwóch kilometrach udało się objąć prowadzenie. Teraz czeka mnie “chwila” odpoczynku i na koniec sezonu szykuję coś specjalnego. Elbląg był również przystankiem podczas objazdowych wakacji naszym “minicamperem”. Także pakuję się i jedziemy dalej z tą przygodą – mówił Kacper Koszal po zawodach, specjalnie dla TriathlonLife.pl.

Na drugim miejscu zawody zakończył Łukasz Wojtyna (1:04:01). Podium uzupełnił Mateusz Mikołajczak, który pokonał trasę, z wynikiem 1:04:37.

TOP5 mężczyzn 1/8IM

  1. Kacper Koszal – 1:03:26
  2. Łukasz Wojtyna – 1:04:01
  3. Mateusz Mikołajczak – 1:04:37
  4. Bartosz Hoffmann – 1:05:05
  5. Rafał Korulczyk – 1:05:21

Zwycięski bój Kropiewnickiej

Z dobrej strony w rywalizacji kobiet pokazała się Agnieszka Kropiewnicka. Zawodniczka trenująca pod okiem Przemysława Szymanowskiego już na pływaniu była w czołówce, a udało się jej objąć prowadzenie na trasie kolarskiej. Od tamtego momentu nie dała się dogonić rywalkom i wbiegła na metę, z wynikiem  1:08:43.

Podium uzupełniły Magda Ciołczyk (1:11:50) oraz Izabela Wujkowska (1:14:05).

TOP5 kobiet 1/8IM

  1. Agnieszka Kropiewnicka – 1:08:43
  2. Magda Ciołczyk – 1:11:50
  3. Izabela Wujkowska – 1:14:05
  4. Ewa Piotrowicz – 1:14:10
  5. Rita Biskupska – 1:14:17

Przemek Schenk
foto: materiały prywatne, Garmin Iron Triathlon FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X