Wiadomości

Wygrana Aleksandry Krawczyk w Austrii. Podium innych Polaków na 2xIM

Od sobotniego poranka zawodnicy rywalizowali na podwójny Ironmanie w ramach  Ultratriathlon Bad Radkersburg. Kilkoro Polaków zajęło czołowe miejsca.

W Austrii wystartowało 12 reprezentantów Polski: Grzegorz Głębocki, Arkadiusz Janiszewski,  Marcin Kusiak, Tomasz Maksymowicz, Grzegorz Pysz, Mateusz Wiśniewski, Michał Zajdel, Andrzej Zieliński, Dawid Rutyna, Krzysztof Maksymowicz, Aleksandra Krawczyk oraz Maja Makowska.

Miałam kilka małych wyzwań, które udało mi się zrealizować jak przepłynięcie 10 kilometrów w jeziorze, przejechanie 200 kilometrów, potem 300 kilometrów na rowerze, wytrzymanie kilkunastogodzinnego kręcenia na trenażerze podczas akcji Charytatywne 500km oraz przebiegnięcie 65 kilometrów, a następnie w tym roku 87 kilometrów. Aczkolwiek żadne z nich nie było połączeniem tych trzech dyscyplin i żadne nie było dłuższe niż 16 godzin, więc Ultra Triathlon będzie największym moim wyzwaniem – mówiła Aleksandra Krawczyk, w rozmowie z TriathlonLife.pl. 

Chciałabym „odczarować” cukrzycę i pokazać, że to nie my musimy ustawiać pod nią całe nasze życie, ale wręcz odwrotnie. Możemy z nią współpracować, tak aby pozwalała nam spełniać własne marzenia. Nie ważne, czy będą to marzenia o zrobieniu pełnego Ironmana, czy przebiegnięciu 10km. Podwójnym Ironmanem, chciałabym po pierwsze sprawdzić, jak taki wysiłek wpłynie na poziom cukru, jak zachowa się mój organizm. Chciałabym też zebrać doświadczenie, którym będę mogła podzielić się z innymi chorymi. Po drugie, mam nadzieję, że osoby, które usłyszą o takim wyczynie, same zmobilizują się do aktywności fizycznej, przed którą mają obawy. Może będzie do malutkim krokiem do tego, aby ktoś zawalczył o własne marzenia. Po trzecie, chciałabym sprawdzić, co tam jeszcze siedzi w mojej głowie, a myślę że taki dystans nie pozostawi litości na psychice – przyznawała Maja Makowska, w rozmowie z TriathlonLife.pl.

Zwycięstwo Krawczyk

Aleksandra Krawczyk zanotowała bardzo dobry start, choć po pływaniu traciła do Niemki Margit Schreiber niecałe 10 minut. Już na początku trasy kolarskiej udało się jej objąć prowadzenie. Choć pogoda nie rozpieszczała startujących zawodników. Musieli zmagać się z m.in.: opadami gradu. Z czasem na drugie miejsce awansowała Maja Makowska.

Nasza Maja nie robi długich przerw i właśnie pokonała 205 km trasy rowerowej z 360. Kilka okrążeń temu zrobiona była pierwsza dłuższa przerwa na przebranie się w suche rzeczy, drugie spodenki kolarskie, suche buty i skarpetki oraz kolejna bluza (jeszcze cieplejsza niż poprzednia). Temperatura spadła obecnie do ok. 14 stopni, jednak deszcz (ani grad) już nie pada tak mocno i jedynie czasem daje o sobie znać. Cukry utrzymywały się przez większość trasy bez drastycznych skoków – relacjonował suport Mai Makowskiej na Instagramie.

Na biegu Aleksandra Krawczyk nie dała się już dogonić i udało się jej przekroczyć metę, z czasem 26:49:46.

Jestem Double Ironwoman!!!! Nie mogę uwierzyć, że udało mi się ukończyć ULTRA TRIATHLON Bad Radkersburg na dystansie Double Ironman i w dodatku ukończyć jako pierwsza kobieta i 6 open!!! To było najbardziej ekstremalne wyzwanie w moim życiu! Gdyby nie mój Kochany PinkSupport  (dziękuję Asia, Ania, Aga i Julita) pewnie zeszłabym z trasy! Co za emocje! Jak ochłonę i dojdę do siebie, napiszę więcej – dzieliła się pierwszymi wrażeniami Aleksandra Krawczyk, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Maja Makowska wbiegła na metę, z wynikiem 29:21:05. Tym sposobem zajęła drugie miejsce.

Polacy na podium

Najszybszym zawodnikiem na podwójnym Ironmanie okazał się Thorsten Eckert. Niemiec pokonał trasę, z wynikiem 22:48:51. Wyprzedził Marcina Kusiaka o 39:57. Na trzecim miejscu zawody zakończył Grzegorz Pysz (23:44:39).

Wyniki pozostałych reprezentantów Polski

Mateusz Wiśniewski – poz. 6 / 26:46:26

Dawid Rutyna – poz. 8 / 27:18:09

Michał Zajdel – poz. 9 / 28:34:04

Arkadiusz Janiszewski poz. 14 / 29:14:49

Andrzej Zieliński poz. 18 / 29:26:45

Grzegorz Głębocki poz. 19 / 29:27:11

Przemek Schenk
foto: Tri w kolorze blond FB

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
X