Wiadomości

WTS Abu Dhabi odwołane z powodu koronawirusa

Międzynarodowa Unia Triathlonowa, w porozumieniu z organizatorami w Abu Dhabi, podjęła decyzję o odroczeniu 2020 ITU World Triathlon, Paratriathlon World Cup and Abu Dhabi Mixed Relay.

Zawody miały się odbyć w dniach 5-7 marca 2020 roku na wyspie Yas w Abu Dhabi, gdzie w ciągu ostatnich dni zgłoszono kilka przypadków zachorowań na koronawirusa.  Nie jest znana jeszcze nowa data, kiedy zawody mogłyby się odbyć. ITU wraz z organizatorami szukają możliwych terminów przeprowadzanie imprezy w marcu lub kwietniu. W zawodach w Abu Dhabi udział wziąć miał 300 zawodników z elity oraz 2500 amatorów.

– Ograniczenia w podróży i kwarantanny nałożone przez niektóre kraje i linie lotnicze dla osób i grup podróżujących z lub na tereny dotknięte epidemią uniemożliwiają rozpoczęcie zawodów w planowanym terminie, ale wszystkie zainteresowane strony niestrudzenie pracują, aby znaleźć nową data organizacji wydarzenia. Cała Światowa Rodzina Triathlonowa, w tym nasi sportowcy, trenerzy, urzędnicy, pracownicy i wolontariusze, uważają WTS Abu Dhabi za jedno z najwybitniejszych wydarzeń w kalendarzu i wszyscy chcemy nadal współpracować, aby impreza ta mogła się odbyć – zapewniają organizatorzy.

Inne przeniesione imprezy
Zawody Abu Dhabi nie są pierwszymi, które zostały odwołane/przeniesione z powodu koronawirusa. Ten los m.in.: podzieliły kwalifikacje olimpijskie w Chengdu dla sztafet mieszanych. Zawody miały odbyć się 9 maja. Dzień później też tam był zaplanowany Puchar Świata. Wyścig sztafet mieszanych przeniesiona na pierwszego maja do hiszpańskiej Walencji, zaś nie wyznaczono jeszcze nowego terminu Pucharu Świata w Chengdu.
Zostały odwołane też zawody Pucharu Azji. Ten los spotkał Beihai i Dexing w Chinach oraz Tainan na Tajwanie. Nie podano na razie nowych dat imprez.

Co to jest koronawirus?
Całym prowodyrem zamieszania jest koronawirus oznaczony skrótem SARS-CoV-2 wywołuje chorobę COVID-19. Zakażenie koronawirusem może powodować objawy typowe dla grypy. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na przypadki, pojawienia się gorączki, katar, kaszlu oraz ogólnego osłabienia  organizmu, bóle głowy i mięśni.
Z informacji przekazanych przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia wynika, że obecny bilans ofiar (na 29 lutego) śmiertelnych koronawirusa wynosi 2922. Łączna liczba zainfekowanych wzrosła do ponad 85000 osób.

Przemek Schenk, materiał prasowy ITU World Triathlon

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
X