Calisia Triathlon Kalisz. Mocne ściganie w olimpijskiej obstawie

Zawody zostały wskrzeszone w 2019 roku. W tym roku było ciekawie.

Niezwykłą atrakcją dla zawodników przygotowaną przez organizacją był fakt, że pierwszych pływaków oraz pływaczki startujących na dystansach 1/4IM i 1/8IM poprowadziła niezwykle utytułowana kajakarka, uczestniczka ostatnich IO oraz wicemistrzyni olimpijska z 2016 roku – Marta Walczykiewicz (na zdjęciu głównym).

Na listach startowych też można było znaleźć kilka znanych i mocnych nazwisk w polskim triathlonie. Wystarczy wymienić Paulinę Klimas, Mateusza Kaźmierczaka, czy Kaspra Tochowicza.

Wygrana Kaźmierczaka i Klimas na 1/8IM

Na krótszym z dwóch rozgrywanych dystansów od samego początku prym wiódł Mateusz Kaźmierczak. Na co dzień trener Pauliny Klimas przepłynął pierwszy etap zawodów w 8:22. Tym samym wyprzedził Roberta Walczaka (9:20) oraz Marka Kotasa (9:24).

Na rowerze udało się Kaźmierczakowi powiększyć przewagę nad resztą stawki. Nad Kacprem Koszalem wynosiła 1:54, a nad Walczakiem 2:45. Ostatecznie na trasie biegowej kontrolował sytuację i wbiegł na metę z czasem 1:02:42. Podium uzupełnili Kacper Koszal (1:05:39) oraz Mateusz Kolański (1:06:19).

TOP5 mężczyzn 1/8IM

1. Mateusz Kaźmierczak – 1:02:42
  2. Kacper Koszal – 1:05:39
  3. Mateusz Kolański – 1:06:19
  4. Robert Walczak – 1:06:53
  5. Marcin Karasiński – 1:07:43

Rywalizację kobiet zgodnie z przewidywaniami zdominowała Paulina Klimas, która notuje znakomite wyniki w tym sezonie. Tym razem pokonała trasę w czasie 1:03:34. Wyprzedziła Magdę Miłosz o 11:01. Podium uzupełniła Magdalena Bruzgo (1:17:01).

Zwycięstwo Tochowicza i Nowak na 1/4IM

Już od samego początku prowadził Tochowicz. Wyszedł z wody z czasem 12:55. Wówczas wyprzedzał Dawida Kruszynę (14:54) oraz Marcina Dwojaka (15:14).

Na rowerze Tochowicz znacznie zwiększał przewagę nad resztą rywali. Nad Pawłem Nowakiem wynosiła 9:23, a nad Grzegorzem Gołysiem 10:26.

Udało się Tochowiczowi utrzymać wysokie tempo na biegu. Ostatecznie wbiegł na metę z wynikiem 1:51:28. Podium uzupełnili Michał Kołaciński (2:00:03) oraz Łukasz Grzybek (2:04:19).

TOP5 mężczyzn 1/4IM

1. Kasper Tochowicz – 1:51:28
  2. Michał Kołaciński – 2:00:03
  3. Łukasz Grzybek – 2:04:19
  4. Grzegorz Gołyś – 2:04:36
  5. Artur Bladowski – 2:05:43

Wśród kobiet wygrała Ania Nowak. Pokonała trasę w czasie 2:20:11. Finalnie pokonała Ewelinę Tarnawę o 4:20. Podium uzupełniła Weronika Wodiczko (2:38:19).