WTCS Hamburg. Roksana Słupek w połowie stawki

W Niemczech czołowi triathloniści oraz triathlonistki rywalizowali w ramach World Triathlon Championship Series. Na starcie zameldowała się też Roksana Słupek.

W Hamburgu reprezentantka Polski miała mocne rywalki. Wystarczy wspomnieć o mistrzyni olimpijskiej – Florze Duffy, Beth Potter, czy Taylor Spiver. Warto przypomnieć, że rok temu Roksana Słupek zajęła 34 miejsce, pokonując trasę, z czasem 1:00:56.

Wśród mężczyzn też zapowiadał się ciekawy wyścig. Na starcie zameldowali się m.in.: Vincent Luis, Hayden Wilde, Leo Bergere, czy Jelle Geens.

Przebieg trasy

Wygrana Duffy

Najszybsza okazała się Flora Duffy, choć od początku wyścigu musiała gonić rywalki, bo z wody wychodziła dopiero na szóstej pozycji. Ostatecznie wbiegła na metę, z czasem 58:37.

Tym samym wyprzedziła Beth Potter o sześć sekund. Podium uzupełniła Lisa Tertsch. Niemce pokonanie trasy zajęło 58:53.

Start Słupek

Roksana Słupek pokonała trasę, z wynikiem 1:00:22. Ten rezultat uplasował Polkę na 33 miejscu. A tak prezentuje się jej start w liczbach:

pływanie: 10:09 / T1: 00:38 / rower: 31:44 / T2: 00:26 / bieg: 17:27 / finisz: 1:00:22

Zwycięstwo Wilde’a

Z wygranej cieszyć się mógł ostatecznie Hayden Wilde. Reprezentant Nowej Zelandii okazał się szybszy na ostatnim etapie wyścigu po zażartej walce od Australijczyka Matthew Hausera, wygrywając o zaledwie trzy sekundy.

Na trzecim miejscu zameldował się Jawad Abdelmoula. Marokańczykowi pokonanie trasy zajęło 53:26.